Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: «Вечірній Київ»

Заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Роман Лелюк пояснив, що в столиці не скасовують зупинку громадського транспорту під час повітряної тривоги, оскільки наземний транспорт не є укриттям і перебувати у ньому небезпечно. Приватні перевізники також зобов’язані зупиняти рух, як інформує «Вечірній Київ».

У разі оголошення тривоги всі пасажири та водії повинні оперативно евакуюватися до сховища. Тому після відповідного сигналу громадський транспорт повинен довезти людей до найближчого за схемою руху укриття, наприклад до станції метро, паркінгу, підземного переходу тощо. Водночас висадка пасажирів продовжується безпосередньо на зупинках.

Однак, за словами Лелюка, обов’язкова зупинка стосується не лише комунального транспорту, а і приватних перевізників, яких про це проінформували:

«Відповідно до протоколу Ради оборони міста Києва від 17.05.2023 № 4, КП «Київпастранс», керівникам приватних компаній, які надають послуги із перевезення пасажирів, під час повітряної тривоги доручено зупиняти рух транспортних засобів та забезпечити для пасажирів можливість покинути салон».

Рішення про зупинку транспорту під час тривог діє в Києві від серпня 2022 року. Петиції за скасування цього рішення вже сім разів набирали необхідну кількість голосів. З жодного питання у столиці не було такої кількості успішних петицій, але київська влада відхилила їх усі.

За підрахунками «Пасажирів Києва», на початок травня загальний час транспортних зупинок через тривогу склав приблизно 1300 годин. Адже окрім власне тривалості повітряної тривоги, ще одна чи дві години необхідні для відновлення руху транспорту за розкладом. Однак у КМДА запевняють, що робота поновлюється уже за десять хвилин після відбою.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button