Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Антон Короб

Касаційний суд підтвердив законність вимог прокуратури зобов’язати власника історичного особняка Баккалинського укласти охоронний договір на понад 120-річну культурну пам’ятку.

Наприкінці 2022 року Київська прокуратура звернулася до суду, щоб змусити недобросовісного власника, який тривалий час порушував законодавчі вимоги, укласти охоронний договір. Тоді суд визнав задовольнив позов. А касаційна та апеляційна інстанції залишили рішення без змін.

Зокрема, Верховний Суд зазначив, що володіння об’єктом культурної спадщини без укладання охоронного договору створює загрозу збереженню пам’ятки та порушує громадський інтерес до культурної спадщини.

Особняк в стилі історизму з рисами неоренесансу, модерну, еклектики та елементами архітектури епохи Відродження звели у 1901 році. Історична будівля є останнім збереженим зразком одноповерхової житлової забудови колишньої вул. Велика Дорогожицька (зараз – вул. Ю. Іллєнка).

Також, як зазначають активісти «Мапи Реновації» особняк утворює архітектурний ансамбль разом з іншими військовими спорудами Лук’янівки. А збережені мілітарні будівлі допомагають краще зрозуміти історію цієї місцевості та людей, котрі її населяли.

У 2006 року КМДА внесла будинок до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Києва. Проте у 2012 році, за висновком експертної ради, Міністерство культури відмовило у наданні особняка охоронного статусу. Протягом наступних майже десяти років жодних заяв чи звернень від місцевої влади, як відповідального органу, до Мінкульту більше не надходило.

У 2020 році з’явився один з варіантів забудови колишньої садиби. На її місці ТОВ «АМЕЛІН-30» планувало звести «багатофункціональну адміністративну будівлю» та паркінг. А у 2021 році депутати Київради віддали компанії в оренду ділянку, на якій знаходиться історична будівля. Проєкт не передбачав подальше використання особняка Баккалинського та його реставрацію.

Один із варіантів забудови колишньої садиби. Візуалізація: ARS LONGA

Однак згодом КМДА надала охоронний статус історичній будівлі та внесла її до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Ініціювала рішення громадська організація «Мапа Реновації», яка провела архівні дослідження та підготували історичну довідку». Це дозволило садибі отримати статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Також «Мапа Реновації» створила 3D-модель особняка Баккалинського, на якій будівлю можна роздивитися у деталях.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button