Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/Ukrhydroenergo

Укргідроенерго розробило проєкт будівництва тимчасового Каховського гідровузла.

«Відновлення Каховського гідровузла необхідне, передусім, для забезпечення півдня України питною водою, відновлення судноплавства, зрошення сільгоспугідь, охолодження реакторів ЗАЕС і лише потім — для виробництва електроенергії», — заявив гендиректор компанії Ігор Сирота, передає УП.

Найбільше від питної води з Каховського водосховища залежали міста Кривий Ріг і Нікополь. У лютому повідомлялось, що магістральний водогін на Дніпропетровщині, який має забезпечити водопостачання для міст, які постраждали унаслідок підриву Каховської ГЕС, вже на фінальній стадії готовності.

Структура гідровузла — комплексу споруд — Каховської ГЕС до підриву

Також спроєктували підпірну споруду в нижньому б’єфі (ділянці ріки нижче греблі) Дніпровської гідроелектростанції. Цю ГЕС виведено з експлуатації, але ворог продовжує бити по греблі та гідроспорудах.

Одна роботи з будівництва зможуть почати лише після звільнення окупованих районів Херсонщини.

Росіяни підірвали Каховську ГЕС рік тому — шостого червня 2023 року. Це призвело до обміління водосховища, на дні якого тепер росте молодий ліс. Низка екологів закликає не відновлювати гідровузол та ГЕС. Зокрема, вважають, що водосховище не потрібне для водного транспорту та зрошування полів.

Коментарі:

    Назар'єв Любомудр :

    Не треба ніяких гідровузлів! Ані тимчасових, ані тим паче постійної ГЕС

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button