Як вижити у місті без кондиціонера: список порад
Віконниці, рафштори та маркізи з боку вулиці краще захищають від сонця, ніж завіски зсередини приміщення.
Віконниці, рафштори та маркізи з боку вулиці краще захищають від сонця, ніж завіски зсередини приміщення.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26300 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Днями прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив у ефірі телеканалу 1+1, що на дефіцит електроенергії в системі суттєво впливають кондиціонери.
«Якщо не включати кондиціонери, ми практично можемо проходити без відключень людей. Тобто уряд сьогодні прийняв відповідне розпорядження: в усіх державних будівлях, в Кабміні, в міністерствах, в усіх державних підприємствах заборонено користуватися кондиціонерами. Ми їх опечатуємо, закриємо цю можливість на це літо, і це дасть значну економію», — зазначив він.
Українські міста, передусім Київ, погано пристосовані до спеки з точки зору містопланування та енергоефективності будинків. Менш із тим, є способи зменшити використання кондиціонерів у квартирах. Адже вони не лише створюють додаткове навантаження на вражену енергосистему, але й завдають шкоди клімату.
Крім того, кондиціонери можуть викликати застуду. Звісно, хвороби викликає не холод, а збудник інфекції. Однак локальне зниження температури тіла через суцільний потік повітря, скажімо, до 18 градусів, змінює налаштування імунної системи і створює лазівку для збудників хвороб, пояснює у статті для LB.ua біологиня Дарія Озерна.
Вона дає такі поради для охолодження тіла та приміщення:
Видання Заборона додає ще такі поради:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
Про пляшку з льодом біля вентилятора – погана порада з двох причин:
1) Льод зазвичай робиться в холодильнику, якій знаходиться у тому ж приміщенні. На його виробництво витрачається набагато більше енергії, ніж потім поглинається тепла під час танення. Отже в сумі це буде нагрівання, а не охолодження.
2) Ніякого вологого повітря від пляшки з льодом не буде, бо пляшка блокує випаровування води, яка знаходиться всередині. Для випаровування краще використовувати щось мокре, наприклад рушник мокрий. До того ж це б одночасно знижувало температуру, бо випаровування поглинає тепло.