Майже пів мільйона балконів у Німеччині облаштовані сонячними панелями
Сонячні батареї економлять мешканцям оселі понад 200 євро на рік.
Сонячні батареї економлять мешканцям оселі понад 200 євро на рік.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Минулого року у німецьких містах поширилася тенденція встановлювати сонячні панелі на балконах житлових будинків, пише The mayor. Цьогоріч кількість таких помешкань збільшилася удвічі.
На зростання популярності сонячних батарей могла вплинути нова німецька програма Solar Package I, яка набула чинності з початку 2024 року. Вона спростила бюрократичні процеси, що ускладнювали встановлення сонячних панелей на балконах. Тепер будь-хто зможе легко почати виробляти власну сонячну енергію. Це стосуватиметься не лише власників помешкань, а й орендарів.
Охочі взяти участь у програмі можуть встановити сонячні батареї самостійно, але спочатку необхідно зареєструвати власну «електростанцію на балконі» у державній базі даних.
Комплект сонячних панелей може коштувати від 300 до 1000 євро. Водночас власники й орендарі можуть подати заявку на субсидії. Наприклад Business SolarPLUS від Сенату Берліна, у розмірі 500 євро, покриває повну або часткову вартість встановлення сонячних панелей.
За даними Verivox, сонячні батареї економлять мешканцям оселі в середньому 228 євро на рік. Термін експлуатації цих приладів зазвичай становить 25 років.
Проте «електростанція на балконі» не є оптимальним рішенням для кожного німецького міста, особливо у менш сонячних частинах країни.
Раніше «Хмарочос» розповідав, що облаштування сонячних батарей на дахах нових будинків стало обов’язковими у Берліні з 2023 року. Вимога виділяти щонайменше 30% площі даху під панелі стосується нових будівництв і реконструкцій, а також поширюється на житлові будинки, офіси, підприємства тощо.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті