ЄБРР підпише угоди на 1 мільярд євро для відновлення України. Як пропонують готувати до зими українську енергосистему?
Також разом з «Укренерго» Європейський банк інвестував у захисні споруди для енергетичних об’єктів.
Також разом з «Укренерго» Європейський банк інвестував у захисні споруди для енергетичних об’єктів.
На Міжнародній конференції з відновлення України в Берліні, яка розпочалася 11 червня, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) планує підписати угоду на понад один мільярд євро, як пише Deutsche Welle.
Як зазначає директор ЄБРР в Україні та Молдові Арвід Тюркнер в інтерв’ю DW, з початку війни банк інвестував в українську економіку 4,2 мільярди євро. Тоді найбільший акцент робився на допомозі такій критичній інфраструктурі як «Укрзалізниця», «Укренерго», «Укргідроенерго», «Укрпошта».
«Але ми також керуємося попитом, і були дуже здивовані тим, що приватний сектор також інвестує. У нас навіть є клієнти, які зараз, під час війни, починають перехід до екологічних процесів виробництва. Ми були вражені, коли побачили стійкість компаній приватного сектору, державних компаній, що керують інфраструктурою, а також муніципалітетів», – розповідає Тюркнер.
Також ЄБРР разом з «Укренерго» інвестував у захисні споруди другого рівня для 100 автотрансформаторних станцій. Ці укриття захищають енергетичні об’єкти від атак дронів і деяких ракет.
Серед головних напрямів у роботі банку є життєво важлива інфраструктура, енергетична безпека, стійкість приватного сектора, продовольче забезпечення і торговельне фінансування. Як пояснює Тюркнер, саме імпорт та експорт підтримують економіку. А за допомогою інвестицій у муніципальні компанії ЄБРР підтримує громадський транспорт, централізоване опалення, водопостачання тощо.
За словами Тюркнера, необхідно інвестувати в більш розподілену систему генерації електроенергії, щоб зробити її стійкішою проти російських обстрілів. Адже значно легше знищити якусь велику електростанцію, ніж атакувати невеликі та диверсифіковані об’єкти виробництва енергії. У цьому напрямі потрібно рухатися активніше протягом наступних декількох років.
Також дуже важливою є зелена енергетика. Багато інвестицій надходять у трубопровід для сонячної та вітрової енергії.
Окрім цього, важливим напрямом інвестування є централізоване теплопостачання на муніципальному рівні.
Директор Європейського банку вважає, що альтернативи ремонту чи заміні зруйнованих об’єктів критичної інфраструктури немає:
«Ми маємо зробити все можливе, щоб підготувати країну до зими. Отже, це безальтернативно, інакше країна не зможе продовжувати працювати, і ще більше людей виїдуть звідти».
Також приватні компанії інвестують у покращення виробничих процесів попри війну. А оскільки територія України досить велика, деякі регіони постраждали від воєнних дій менше за інші.
ЄБРР детально моніторить закупівлі у державному секторі, здійснені за допомогою інвестиційних коштів. Однак досі установа не стикалася з корупцією у своїх інвестиціях. На думку Європейського банку, новий закон про управління державними підприємствами забезпечує велику прозорість у функціонуванні державного сектору.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті