Вісім цінних археологічних об’єктів Києва стали пам’ятками України
Серед них – Кирилівський монастир.
Серед них – Кирилівський монастир.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24968 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
До Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесли вісім цінних археологічних об’єктів Києва.
До реєстру потрапили такі об’єкти:
Серед переліку київських пам’яток, внесених до реєстру, є археологічний комплекс, культурні шари, некрополь та залишки монастирських споруд, мурів і Надбрамної церкви з дзвіницею Кирилівського монастиря. Його заснував у 1140 році чернігівський князь Всеволод Ольгович. Для представників династії Ольговичів храм був заміською резиденцією і родовою усипальнею.
Після смерті князя його дружина Марія Мстиславівна збудувала при монастирі Кирилівську церкву в пам’ять про свого чоловіка. Комплекс печерного монастиря у садибі церкви також внесли до реєстру нерухомих пам’яток.
У XVIII cт. в монастирі трапилася велика пожежа. Під час відбудови територію обнесли мурованими стінами й звели надбрамну Благовіщенську церкву-дзвіницю. Вона завершила формування унікального ансамблю – перлини українського бароко.
Поблизу Кирилівської церкви знаходиться Смородинський узвіз, археологічний комплекс, який також потрапив до реєстру нерухомих пам’яток, зокрема трипільське поселення та підземна споруда, відома під назвою Змієва печера. Її вік сягає часів неоліту.
Нагадаємо, що систему обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини «єПам’ятка» презентували у квітні. Тоді до системи уже було внесено понад 100 тисяч об‘єктів.
У реєстр також вносять знищені об‘єкти культурної спадщини – для підтвердження шкоди, завданої агресором.
Нещодавно «Хмарочос» розповідав, що уряд спростив процедуру укладання охоронних договорів для культурних пам’яток. На початку червня Кабінет Міністрів оновив застарілі правила, які понад двадцять років регулювали цю сферу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті