Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Kiyanka, CC BY-SA 4.0

Четвертого липня депутати Київради проголосували за продовження оренди землі для компанії KAN Development у місцевості Китаїв у Голосіївському районі.

На трьох ділянках загальною площею понад 50 гектарів планують створити новий житловий район на майже шість тисяч квартир. За містобудівними розрахунками, в новому районі проживатимуть 15,3 тисячі людей, розрахункова кількість місць у паркінгу — понад 2,8 тисяч.

Зокрема, від забудову віддають 22,9 гектара в урочищі Самбурки та 9,3 гектара в урочищі Болгарське. З ділянками під будівництво також мешує район Мишоловка.

З новою забудовою рух перевантаженим проспектом Науки лише зросте, а Мишоловка перетвориться на глухий кут, з якого місцеві мешканці не зможуть виїхати, йдеться у статті LB.ua.

Ще одна проблема: археологічні шари. Китаївський археологічний комплекс складається з трьох частин: фортеці, 30 гектарів міста живих та міста мертвих — некрополіса. Як зазначає археолог Іван Зоценко, ця територія збереглася у тому самому вигляді, якою її лишили 700 років тому.

Власник KAN Development Ігор Ніконов запевняє, що саме урочище Китаїв забудовуватися не буде, принаймні житлом: там передбачено створити туристичний хаб, громадські центри, дитячі навчальні заклади, місця для проведення ярмарок та туристичних фестивалів. «У нас є документ, який підтверджує, що наша ділянка не відноситься до земель історико-культурного призначення і там можна будувати об’єкти. Ми навіть готові оплатити роботу археологів, щоб вони провели в урочищі свої розкопки», — каже він.

Офіс Генпрокурора відстоює повернення частини цих земель у власність громади, оскільки вони мають археологічну й історичну цінність. Позивач програв суд першої інстанції, котрий зайняв бік орендаря землі. Від травня триває слухання справи щодо земель Китаєва в Північному апеляційному господарському суді.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button