До +60 градусів: на вулицях і в парках Києва виміряли температуру поверхонь (фото)
Вимірювання показує, наскільки озеленення є критичним для міста під час сильної спеки.
Вимірювання показує, наскільки озеленення є критичним для міста під час сильної спеки.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26300 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У ці дні Україна перебуває в зоні екстремальної теплової хвилі, коли температура повітря в Києві сягає +40. Та різні поверхні, що перебувають під прямим сонячним світлом, можуть нагріватися до значно вищих температур, що погіршує наслідки кліматичної кризи в місті.
Урбаністична ініціатива «Містознавство» виміряла температуру поверхонь у публічних просторах Києва, щоб продемонструвати, наскільки озеленення є критичним для міста під час сильної спеки.
Вимірювання проводили інфрачервоним пірометром Benetech GM321.
Вуличні меблі біля Цирку, які спершу комунальники називали парклетом, розпеклися до +60 градусів за Цельсієм, адже висаджені катальпи та інші саджанці ще замалі, щоб давати затінок.
Забудова та збільшення асфальтованих площ призводить до феномену «теплового острову», коли в місті відчутно тепліше, аніж за його межами. Асфальт і бетон поглинують тепло і віддають його протягом дня й особливо ввечері, а брак зелені посилює цей ефект.
Найкращий спосіб охолодити місто — повертати в нього рослинність. Крім того, дерева та зелень поглинають шум і затримують надмірні опади.
Подібні вимірювання проводили у 2021 році урбаністи у Польщі. У той час, як температура повітря становила 28 градусів, поверхня припаркованого на сонці автомобіля розігрілася до 76 градусів.
Так само температуру міських поверхонь вимірювали у Львові.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті