Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У ці дні Україна перебуває в зоні екстремальної теплової хвилі, коли температура повітря в Києві сягає +40. Та різні поверхні, що перебувають під прямим сонячним світлом, можуть нагріватися до значно вищих температур, що погіршує наслідки кліматичної кризи в місті.

Урбаністична ініціатива «Містознавство» виміряла температуру поверхонь у публічних просторах Києва, щоб продемонструвати, наскільки озеленення є критичним для міста під час сильної спеки.

Вимірювання проводили інфрачервоним пірометром Benetech GM321.

Вуличні меблі біля Цирку, які спершу комунальники називали парклетом, розпеклися до +60 градусів за Цельсієм, адже висаджені катальпи та інші саджанці ще замалі, щоб давати затінок.

Забудова та збільшення асфальтованих площ призводить до феномену «теплового острову», коли в місті відчутно тепліше, аніж за його межами. Асфальт і бетон поглинують тепло і віддають його протягом дня й особливо ввечері, а брак зелені посилює цей ефект.

Найкращий спосіб охолодити місто — повертати в нього рослинність. Крім того, дерева та зелень поглинають шум і затримують надмірні опади.

Подібні вимірювання проводили у 2021 році урбаністи у Польщі. У той час, як температура повітря становила 28 градусів, поверхня припаркованого на сонці автомобіля розігрілася до 76 градусів. 

Так само температуру міських поверхонь вимірювали у Львові.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button