Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Пошкоджений внаслідок обстрілу корпус №3. Фото: Михайло Кальницький

Тертій корпус лікарні «Охматдит», який є пам’яткою історії, планують знести, як повідомив активіст Дмитро Перов. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що замість історичної будівлі, пошкодженої внаслідок ракетної атаки восьмого липня, збудують нову. На думку посадовця, лікарняний корпус відновленню не підлягає.

Розбір завалів частини корпусу №3. Фото: Михайло Кальницький

Наразі остаточних висновків будівельної експертизи щодо стану пошкодженої історичної будівлі немає, як зазначає Перов. Вона була збудована 1903 року та має статус памʼятки історії місцевого значення. Через російську атаку було зруйноване південно-західне крило корпусу, що становить до чверті всієї будівлі. Однак значна частина історичної пам’ятки лишилася цілою.

Південна частина корпусу №3. Фото: Михайло Кальницький

Цього тижня «Охматдит» повинен обрати компанію, що займатиметься будівельними роботами, як пише спільнота «Спадщина». Загалом, на відновлення лікарні зібрали понад 800 мільйонів гривень.

Зруйнована частина корпусу №3. Фото: Михайло Кальницький

Як пояснює дослідник історії Києва Михайло Кальницький, будівлю звели на території благодійної лікарні для чорноробів, відкритої за ініціативи видатного українського мецената та підприємця Миколи Терещенка. А проєктував корпус провідний київський архітектор того часу Володимир Ніколаєв. Також у корпусі № 3 працював Андрій Шуринок – відомий дитячий хірург. Меморіальна дошка на його честь навіть вціліла після обстрілу.

Колишній хірургічний корпус. Фото початку ХХ ст. Джерело: Михайло Кальницький

«На мою думку, є всі підстави, аби відновити за старими зображеннями та планами цей корпус – невід’ємну частку автентичної забудови колишньої лікарні для чорноробів», – зазначає Кальницький.

Корпус №3 у 2022 році. Фото: Михайло Кальницький

Також Дмитро Перов нагадав про минулорічний випадок у Львові, коли російська ракета влучила у пам’ятку архітектури на Стрийській та завдала їй значних пошкоджень. Проте, за розпорядженням львівського міського голови, будівлю відновили. Тоді очільник міста заявляв, що збереження історичної пам’яті є одним з пріоритетів у цій війні

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button