Від озера Синього на Виноградарі лишилася калюжа. Що кажуть комунальники?
КП «Плесо» п'ять разів оголошувало тендер на розчищення озера, але щоразу пропозиції учасників відхиляли.
КП «Плесо» п'ять разів оголошувало тендер на розчищення озера, але щоразу пропозиції учасників відхиляли.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Озеро Синє на київському Виноградарі продовжує стрімко висихати попри обіцянки міської влади відновити обмілілу водойму.
«Його фактично немає. Залишилося маленьке болото по центру, дно заросло травою», — пише київська депутатка Євгенія Кулеба. Вона наголошує, що минув рік відтоді, як громада зустрічалася з представниками комунального підприємства «Плесо» та Департаменту клімату КМДА.
КП «Плесо» п’ять разів оголошувало тендер на розчищення озера, але щоразу пропозиції учасників відхиляли. На останній тендер з очікуваною вартістю 96 мільйонів гривень подавалася компанія «Абсолют-Клімат», запропонувавши 80 мільйонів, але її заявку відхилили.
Щоразу тендер скасовували або через неспроможність учасників якісно підготувати документи, або через те, що пропозиції перевищували встановлений ліміт фінансування, пояснюють у КП «Плесо».
Оплата підрядникам здійснюється після завершення робіт, тобто учасник має за власний кошт закупити необхідне обладнання, виконати роботи та оплатити працю своїх співробітників. Зважаючи на це, кількість бажаючих взяти участь у відкритих торгах, значно обмежена, зазначають у підприємстві.
Найближчим часом планують оголосити новий тендер.
У 2017 році озеро та 16 гектарів навколо нього отримали статус парку. Тоді в міськраді анонсували розчищення водойми та створення парку «Синооозерний», а Київзеленбуд навіть публікував попередні ескізи благоустрою.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті