Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Озеро Синє на київському Виноградарі продовжує стрімко висихати попри обіцянки міської влади відновити обмілілу водойму.

«Його фактично немає. Залишилося маленьке болото по центру, дно заросло травою», — пише київська депутатка Євгенія Кулеба. Вона наголошує, що минув рік відтоді, як громада зустрічалася з представниками комунального підприємства «Плесо» та Департаменту клімату КМДА.

Середина липня. Фото: Тетяна Коваленко, facebook.com/groups/vynohradar

КП «Плесо» п’ять разів оголошувало тендер на розчищення озера, але щоразу пропозиції учасників відхиляли. На останній тендер з очікуваною вартістю 96 мільйонів гривень подавалася компанія «Абсолют-Клімат», запропонувавши 80 мільйонів, але її заявку відхилили.

Озеро Синє у середині 1980-х років, до забудови Виноградаря

Щоразу тендер скасовували або через неспроможність учасників якісно підготувати документи, або через те, що пропозиції перевищували встановлений ліміт фінансування, пояснюють у КП «Плесо».

Оплата підрядникам здійснюється після завершення робіт, тобто учасник має за власний кошт закупити необхідне обладнання, виконати роботи та оплатити працю своїх співробітників. Зважаючи на це, кількість бажаючих взяти участь у відкритих торгах, значно обмежена, зазначають у підприємстві.

Найближчим часом планують оголосити новий тендер.

Кінець червня 2024 року. Фото: facebook.com/groups/vynohradar

У 2017 році озеро та 16 гектарів навколо нього отримали статус парку. Тоді в міськраді анонсували розчищення водойми та створення парку «Синооозерний», а Київзеленбуд навіть публікував попередні ескізи благоустрою.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button