Кліматичні активісти приклеїли себе до смуг в аеропорту Франкфурта
Вимагають припинити видобуток нафти, а також обмежити авіаційну індустрію — передусім заборонити приватні літаки та внутрішні рейси.
Вимагають припинити видобуток нафти, а також обмежити авіаційну індустрію — передусім заборонити приватні літаки та внутрішні рейси.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
На світанку 25 липня аеропорт Франкфурта-на-Майні, найзавантаженіший у Німеччині, зупинився через кліматичних активістів, які приклеїли себе до асфальту поряд зі злітно-посадковими смугами, повідомляє The Guardian.
Шість активістів групи Letzte Generation («Останнє покоління») розрізали сітку паркану, потрапили на територію летовища. Вони вимагають припинити видобуток і спалювання нафти, газу і вугілля до 2030 року, а також закликають обмежити авіаційну індустрію — передусім заборонити приватні літаки та внутрішні рейси.
Рейси аеропорту Франкфурта було призупинено приблизно на три години, станом на влсьму ранку робота летовища відновилася.
Напередодні таку ж акцію активісти провели в аеропорту Кельн/Бонн. Довелося скасувати 31 рейс. Хвиля протестів проти викопного палива відбулася і в інших аеропортах — Осло, Барселони, Відня.
«Аеропорти — це місця, в яких стає очевидно, що те, що вважалося нормальним раніше, ми вже не можемо собі дозволити», — зявляють у Letzte Generation.
Акції проти видобутку нафти влаштовує також кліматична група Just Stop Oil. У червні активісти пофарбували Стоунхендж.
Нагадаємо, неділя 21 липня виявилася найспекотнішим днем у світі за всю історію спостережень. Розрахунки показують, що для досягнення нульового рівня викидів у 2050 році постачання вугілля має скоротитися на 99%, нафти — на 70%, а газу — на 84%.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
Ну, такі протести дійсно мають право на життя