Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24967 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Пивоварня Шульца. Фото: Антон Короб / Facebook

Суд відновив пам’яткоохоронний статус комплексу будівель пивоварні Шульца ХІХ ст. у Голосіївському районі, як пише «КиївВлада». Раніше в травні Київський окружний адмінсуд скасував статус пам’ятки архітектури для історичної броварні.

«Суд апеляційної інстанції задовольнив наші апеляційні скарги – скасував рішення суду першої інстанції. Тепер ніхто не має права руйнувати історичні будівлі. Причому, це рішення апеляційного суду фактично не може бути оскаржене «в касації», – зазначив столичний адвокат і правозахисник Олександр Дядюк.

Відтепер на власника пивоварні Шульца накладено низку обмежень щодо використання історичних будівель. Зокрема, у спорудах дозволяється проводити лише реставрацію, заборонено навіть реконструювати.

Колишній пивзавод Карла Шульца 1881 року розташований на Голосіївському проспекті, поблизу Деміївської площі. Це одна з найстаріших броварень Києва.

Пивзавод Шульца на початку ХХ ст. Зображення з книги Віталія Ковалинського «Київські мініатюри». Джерело: Антон Короб / Facebook

Останнє десятиліття пам’ятка належала «Фонду національного добробуту Криму», одним зі співзасновників якого є чинний міністр оборони Рустем Умеров.

У 2022 році «Фонд національного добробуту Криму» провів обстеження й оцінку технічного стану пивоварні Шульца, після чого визнав аварійний стан більшості споруд. У зв’язку з цим організація нібито й запланувала нове будівництво.

На території броварні планували звести Кримськотатарський культурно-освітній центр, школу і мечеть. У лютому 2023 року історичну пивоварню почали розбирати.

Рендер культурно-освітнього центру станом на 2018 рік. Джерело: «КиївВлада»

Однак вже у квітні керівництво фонду заявило, що жодних демонтажних робіт у 2021-2023 роках організація не починала, а дві будівлі були розібрані через їхній аварійний стан і неможливість реконструкції.

Проте восени 2023 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс броварню Шульца до Переліку об`єктів культурної спадщини.

«Забудова комплексу становить цінність як рідкісний приклад промислової архітектури Києва, яка формувалась протягом кількох десятиліть, та містить стилістичні ознаки, характерні для такої архітектури (так званий «цегляний стиль»)», – зазначалося в наказі Департаменту.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button