Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Пивоварня Шульца. Фото: Антон Короб / Facebook

Суд відновив пам’яткоохоронний статус комплексу будівель пивоварні Шульца ХІХ ст. у Голосіївському районі, як пише «КиївВлада». Раніше в травні Київський окружний адмінсуд скасував статус пам’ятки архітектури для історичної броварні.

«Суд апеляційної інстанції задовольнив наші апеляційні скарги – скасував рішення суду першої інстанції. Тепер ніхто не має права руйнувати історичні будівлі. Причому, це рішення апеляційного суду фактично не може бути оскаржене «в касації», – зазначив столичний адвокат і правозахисник Олександр Дядюк.

Відтепер на власника пивоварні Шульца накладено низку обмежень щодо використання історичних будівель. Зокрема, у спорудах дозволяється проводити лише реставрацію, заборонено навіть реконструювати.

Колишній пивзавод Карла Шульца 1881 року розташований на Голосіївському проспекті, поблизу Деміївської площі. Це одна з найстаріших броварень Києва.

Пивзавод Шульца на початку ХХ ст. Зображення з книги Віталія Ковалинського «Київські мініатюри». Джерело: Антон Короб / Facebook

Останнє десятиліття пам’ятка належала «Фонду національного добробуту Криму», одним зі співзасновників якого є чинний міністр оборони Рустем Умеров.

У 2022 році «Фонд національного добробуту Криму» провів обстеження й оцінку технічного стану пивоварні Шульца, після чого визнав аварійний стан більшості споруд. У зв’язку з цим організація нібито й запланувала нове будівництво.

На території броварні планували звести Кримськотатарський культурно-освітній центр, школу і мечеть. У лютому 2023 року історичну пивоварню почали розбирати.

Рендер культурно-освітнього центру станом на 2018 рік. Джерело: «КиївВлада»

Однак вже у квітні керівництво фонду заявило, що жодних демонтажних робіт у 2021-2023 роках організація не починала, а дві будівлі були розібрані через їхній аварійний стан і неможливість реконструкції.

Проте восени 2023 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА вніс броварню Шульца до Переліку об`єктів культурної спадщини.

«Забудова комплексу становить цінність як рідкісний приклад промислової архітектури Києва, яка формувалась протягом кількох десятиліть, та містить стилістичні ознаки, характерні для такої архітектури (так званий «цегляний стиль»)», – зазначалося в наказі Департаменту.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button