Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Benjamin Kaufmann / Unsplash

Німецьке місто Потсдам, починаючи з серпня, декриміналізувало безквитковий проїзд у громадському транспорті, повідомляє TheMayor.EU.

Таке рішення просувала партія лівих. «Зайці», як і раніше, змушені сплачувати штраф у 60 євро, однак за повторне порушення не ризикуватимуть опинитися за ґратами, як у більшості інших міст Німеччини, включно з Берліном.

За останні два роки ще дев’ять великих німецьких міст відмовилися від кримінального покарання за так званий «шварц-фарен», «чорний проїзд», тобто його несплату: Бремен, Дюссельдорф, Кельн, Мюнстер, Вісбаден, Карлсруе, Дрезден і Галле. Головним аргументом були великі витрати на ведення кримінальних справ і утримання ув’язнених.

У Німеччині приблизно сім тисяч людей утримуються у тюрмах через те, що не сплатили за проїзд, за даними BBC. Це називається «ерзац-фрайхайтс-штрафе» (Ersatzfreiheittsstrafe) — покарання, яке є альтернативою сплаті штрафу. Вирок може сягати одного року за ґратами. У 2019 році третину в’язнів берлінської в’язниці для неповнолітніх Плетцензе становили саме підлітки, які не сплачували за проїзд.

Безквитковий проїзд було криміналізовано у Німеччині у 1935 році — за влади Гітлера. Подібна система досі існує також у Швейцарії та Австрії.

Чимало хто в Німеччині вважає таке покарання неспівмірним і несправедливим. Організація Freiheitsfonds («Фонд свободи») викуповує таких в’язнів із неволі. Станом на осінь минулого року вони викупили 850 людей, заплативши 800 тисяч євро. При цьому порахували, що одночасно заощадили державі 12 мільйонів євро на утримання ув’язнених.

Поза Європою безквитковий проїзд криміналізовано у США, це розцінюється як крадіжка послуг. Від такої законодавчої практики передусім страждають люди за межею бідності, які, не маючи кількох зайвих доларів на квиток, неспроможні заплатити штраф. Докладніше про боротьбу з безквитковим проїздом у США читайте в цьому матеріалі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button