Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 174 днів. За цей час ми опублікували 25366 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Частина озера Синє. Фото: КП «Плесо»

В озеро Синє у Подільському районі почали скидати артезіанську воду. Скиди відбудуться під час промивки резервуарів чистої води на насосній водопровідній станції «Виноградар-1». Однак артезіанська вода є чистою та безпечною для навколишнього середовища, оскільки проходить через природні фільтри землі.

Промивка резервуарів – це стандартна  процедура, що допомагає правильно функціонувати насосній станції та підтримує якість водопостачання. Скид води є частиною цієї процедури, як пояснює КП «Плесо».

Минулого року озеро сильно обміліло. Після проведення наукового дослідження було встановлено, що причини обміління мають природний і техногенний характер. До перших належить зростання випаровування через підвищення температури повітря та замулення джерел живлення.

До причин техногенного характеру відноситься, зокрема, водопониження внаслідок будівництва житлового масиву та автомобільних доріг, які стали штучною перешкодою для підземних і поверхневих вод.

Озеро Синє у сер. 1980-х років, до забудови Виноградаря

Цьогоріч Синє продовжило стрімко висихати, попри обіцянки міської влади відновити обмілілу водойму. Наразі від озера залишилося тільки маленьке «болото» з зарослим травою дном, як зазначала київська депутатка Євгенія Кулеба.

Ситуація з озером станом на середину липня. Фото: Тетяна Коваленко / Facebook

КП «Плесо» п’ять разів оголошувало тендер на розчищення озера, але торги щоразу скасовували або через неспроможність учасників якісно підготувати документи, або через те, що пропозиції перевищували встановлений ліміт фінансування.

Однак на останньому тендері з очікуваною вартістю 96 мільйонів відхилили заявку компанії, яка запропонувала менше 80 мільйонів грн.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button