«Аргументи не заслуговують на увагу»: Кличко відповів на петицію проти закриття Либеді в колектор
Зокрема, міський голова вважає «сумнівним з точку зору логіки» зв’язок ревіталізації річки з матеріальним добробутом, про що зазначає петиція.
Зокрема, міський голова вважає «сумнівним з точку зору логіки» зв’язок ревіталізації річки з матеріальним добробутом, про що зазначає петиція.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 26292 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Київський міський голова Віталій Кличко відповів на петицію проти закриття річки Либідь у колектор. У відповіді стверджується, що зазначені в петиції аргументи «не заслуговують на увагу». Тому звернення від громадськості Київрада не підтримала.
Нещодавно Київська міська рада ухвалила за основу детальний план території (ДПТ) у Голосіївському районі, що передбачає закриття річки Либідь у колектор для облаштування заїздів до нового ТРЦ Ocean Mall. Хоча у відповіді на петицію стверджується, що частину Либеді планують забетонувати для продовження Залізничного шосе, яке проходитиме по руслу річки.
Петиція, яка зібрала потрібні голоси всього за два дні, закликала розвивати давні річки столиці, а ДПТ, які цьому суперечать – переглянути. Також петиція вимагала зберегти русло Либеді відкритим і напрацювати стратегію його відновлення та перетворення на безпечну й привабливу міську водойму.
Будівництво дороги на території річки без урахування екологічних аспектів і перспектив розвитку громадських просторів, а також закриття річки у колектор може призвести до:
Також автор петиції пояснює, що відкриті та відновлені міські річки стають осередками комерції з коефіцієнтом повернення інвестицій до 700%, що створює нові робочі місця і надходження до бюджету.
Однак у відповіді на петицію зазначається, що єдина ділянка Либеді, яка не каналізована, є пам’яткою природи місцевого значення. Тому зв’язок річки з матеріальним добробутом Київрада вважає «сумнівним з точку зору логіки».
У петиції також згадується про соціальний ефект від ревіталізації річок. Адже відкриті водойми створюють простір для відпочинку, прогулянок, спорту та інших видів дозвілля, що сприяє соціальній згуртованості та зменшенню злочинності, а також заохочує містян до фізичної активності й здорового способу життя.
Проте міський голова запевняє, що на багатьох частинах русла Либеді, більшість з яких забетонована, простір для дозвілля киян створити важко, зокрема через протікання річки у межах санітарної зони залізниці.
«За цих умов зазначені в петиції аргументи не можуть бути прийняті як такі, що заслуговують на увагу. Відтак, перспективну вісь громадської активності варто перенаправити на розвиток ділянок русла р. Либідь, які можуть бути ревіталізовані із огляду на вказані вище обмеження», – зазначається у відповіді Київради.
Водночас очільник Києва нагадав про міську програму екологічного благополуччя на 2022-2025 роки, яка передбачає благоустрій та екологічне оздоровлення басейну Либеді. Зокрема, планується реконструкція гідротехнічних споруд, відновлення санітарно-гігієнічного стану річки, роботи з берегоукріплення, створення громадського простору для відпочинку тощо.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті