У сквері в центрі Києва встановили акустичні панелі. Поки що з фанери
Якщо киянам сподобається ідея, створять постійну версію з бетону, за меценатські кошти.
Якщо киянам сподобається ідея, створять постійну версію з бетону, за меценатські кошти.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У сквері на розі вулиць Олеся Гончара та Богдана Хмельницького встановили акустичні панелі, повідомив голова Департаменту клімату КМДА Олександр Возний.
«Принцип їхньої роботи такий — стаєте обличчям до однієї з них і пошепки промовляєте до співрозмовника, який стоїть біля іншої. Попри дистанцію між вами у майже 15 метрів ви чудово чуєте один одного, хоча й говорите пошепки», — пояснює посадовець.
Поки що панелі зроблено з фанери — це тестовий варіант. Якщо киянам сподобається ідея, створять постійну версію з бетону, за меценатські кошти.
Сквер, який раніше мав назву на честь Зої Космодем’янської, перепланували та оновили рік тому за концепцією Aranchii Architects — студія розробила ідею «акустичного парку» безкоштовно на запит міста.
Раніше простір було організовано навколо памʼятника Космодем’янській, до нього були розвернуто лави. У новій концепції місця відпочинку запропонували максимально заглибити й відокремити від пішохідних доріжок, щоби зробити спілкування відвідувачів більш приватним.
Концепція «акустичного парку» полягала у розташуванні двох поверхонь у вигляді фрагментів еліпсоїду, які б фокусували та відбивали звукові хвилі.
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті
© Хмарочос | 2024
Доброго всім дня та мирного неба над Україною.
З приводу цих акустичних панелей виникають питання:
– якщо біля однієї панелі знаходиться людина, яка не обізнана у функціях та властивостях акустичної системи, буде розмовляти по телефону, вона навіть не буде знати, що її розмову чують люди біля іншої панелі.
Якось, не дуже гарно виходить, бо порушується право людини на приватне життя…
І ще одне питання:
– коли десь неподалеку станеться вибух, то наскільки сильним буде звук відбитий від цих панелей?