Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Скриншот із відео AFP

Українські військові використовують собак-роботів у боях у Донецькій області. Зараз на передовій 30 таких роботів, повідомляє Bild.

Робопси BAD.2 від британської компанії Brit Alliance — це сухопутні чотирилапі дрони, якими керує оператор. Вони допомагають дістатися туди, куди не зміг би повітряний безпілотник — наприклад, усередину будівель чи окопів.

Оснащені відеокамерами, робопси розвідують місцевість, виявляють міни-пастки та вираховують пересування російських солдатів. Аварійний вимикач знищує дані у разі, якщо робот потрапить у руки росіян.

Завдяки протитепловому камуфляжу від німецької фірми Concamo роботів складно виявити. Вони пересуваються на швидкості до 15 км/год і діють у розташуванні ворога в радіусі 3,5 кілометра. Вони можуть функціонувати до п’яти годин.

Використання роботів значно знижує ризики для українських розвідників. Першими робособак випробували бійці 28-ї бригади ЗСУ.

«Ми були занепокоєні все частішими повідомленнями про втрати на фронті через ворожі дрони. Тож обговорили можливість безпечнішого рішення для розвідувальних завдань у зонах підвищеного ризику, — розповідає голова Brit Alliance Кайл Торберн. — Результати приголомшують. Наші собаки-роботи виконують розвідзавдання на передовій, знижуючи ризики для людей. Це не лише підвищує ефективність бойових дій, але й укріплює моральний дух армії».

Залежно від модифікації робособака коштує від чотирьох до восьми тисяч євро.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button