Через дефіцит електроенергії взимку Україну може чекати гуманітарна катастрофа, якої не було з часів Другої світової
Щоб цього уникнути єврокомісарка, зокрема, пропонує відремонтувати пошкоджені об’єкти електрогенерації та встановити більшу кількість децентралізованих генераторів по всій країні.
Одна з харківських теплоелектростанцій, зруйнована російськими обстрілами. Фото: ВВС
Якщо союзники не активізують допомогу, то взимку на Україну чекатиме гуманітарна катастрофа через дефіцит електроенергії. Про це заявила єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон, як пише BBC News Україна. Найбільше страждатимуть люди літнього віку, діти та вразливі верстви населення.
Адже внаслідок російських обстрілів енергосистеми та знищення електростанцій, теплових пунктів і резервних генераторів, Україна втратила близько дев’яти гігаватів електропотужностей, що становить половину від необхідного обсягу взимку.
«Наступна зима, найімовірніше, перевірить стійкість українського народу так, як не було на нашому континенті з часів Другої світової війни»,– зазначила єврокомісарка.
У зимовий період масові відключення електроенергії призведуть до відсутності доступу до базових послуг – будуть проблеми з опаленням, роботою водяних насосів і каналізаційної мережі. А під час низьких температур деякі місця в Україні можуть стати непридатними для життя.
«Спад економіки призведе до зниження доходів бюджету, що збільшить дефіцит бюджету України і знизить її здатність підтримувати боротьбу за свободу. Ризик гуманітарної катастрофи – високий», – стверджує Кадрі Сімсон.
Щоб цього уникнути єврокомісарка пропонує відремонтувати пошкоджені об’єкти електро- й теплогенерації там, де це можливо. Окрім цього, необхідно встановити більшу кількість децентралізованих генераторів по всій країні.
Забезпечити електроенергією лікарні, школи, громадські та житлові будівлі можна завдяки сонячним панелям. Допоможе і поступове збільшення експорту електроенергії з європейських країн та посилення пасивного захисту енергетичної інфраструктури.
Також допоможуть банки, якщо вони знімуть ризики з проєктів і підтримуватимуть у страхуванні. Механізм цивільного захисту ЄС може надати необхідні запчастини та вживане обладнання. А звичайні громадяни можуть допомогти через краудфандинг.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті