Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізація програми з безпілотними мікроавтобусами. Джерело: xoio GmbH

Гамбург запускає безпілотні мікроавтобуси на вимогу, щоб зробити доступнішим громадський транспорт. Проєкт передбачає виклик електробусів через мобільний застосунок, пише Bloomberg. Також ці авто зможуть охопити нових пасажирів у місцях, куди наразі не доїжджає інший громадський транспорт.

Саме Гамбург вважається найбільш перевантаженим німецьким містом. Тому до 2030 року він прагне досягти, щоб 80% усіх поїздок здійснювалися громадським транспортом, велосипедом або пішки. Також передбачається, що кожен житель Гамбурга зможе дістатися до автобуса чи потяга протягом п’яти хвилин.

Volkswagen ID. Джерело: VWN

Пілотний етап програми під назвою ALIKE триватиме до 2026 року. Вже наступного року місто планує запустити парк, де налічуватиметься до 20 безпілотних мікроавтобусів. До 2030 року автопарк має збільшитися до 10 000 транспортних засобів.

У пілотному проєкті використовуватимуть дві різні моделі автомобілів: безпілотний електричний фургон Volkswagen ID. Buzz і бус без керма Holon Mover, розрахований на 15 пасажирів. Останній почне їздити вперше саме на вулицях Гамбурга. Хоча обидва транспортні засоби працюватимуть без водіїв, вони все рівно потребуватимуть технічного нагляду бортового спостерігача.

Безпілотний мікроавтобус Holon Mover. Джерело: Holon

Проте це може змінитися, якщо пілотний проєкт пройде успішно. Тоді декількома автобусами можна буде одночасно керувати зі спеціальних центрів. В інших містах по всьому світу служби безпілотної мобільності мають низку проблем з регулюванням і безпекою, що перешкоджає розгортанню повноцінної роботи роботаксі.

До цього у Гамбурзі вже експериментували з транспортом. Зокрема, у 2021 році автономний мінібус курсував за коротким фіксованим маршрутом. А приміський проєкт 2018 року став першою автобусною службою на вимогу, інтегрованою в систему оплати проїзду громадського транспорту Гамбурга. Ці трансфери стягують додаткову оплату від одного до двох євро за поїздку.

Раніше «Хмарочос» розповідав з якими перешкодами можуть зустрітися безпілотні автівки на дорогах України. Одна з проблем – розмітка та дорожні знаки. Інколи вони суперечать одне одному. Ще одна проблема – функціонування датчиків під час опадів та зимові дороги. Адже автівка навряд просканує асфальт під снігом і кригою.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button