Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 26292 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/guliaypolehistory

У ніч проти 24 серпня росіяни обстріляли артилерією краєзнавчий музей у Гуляйполі Запорізької області. Внаслідок пожежі історична пам’ятка вигоріла вщент, повідомляє поліція.

Музей вже кілька разів зазнавав пошкоджень внаслідок обстрілів. Тепер його остаточно знищено.

Саму будівлю було споруджено 1901 року як банк Товариства взаємного кредиту. У 1960 році тут заснували краєзнавчий музей.

Музей до руйнування. Фото: Oksana Ksenia

Основна експозиція Гуляйпільського музею показувала, як жили на цих землях первісні люди. Окремий розділ присвячено «батькові анархізму» — Нестору Махну.

Фото: facebook.com/PrykhodkoKateryna

Саме завдяки цій частині до музею з’їжджалися закордонні гості, з Італії, Німеччини, Іспанії й особливо із Франції, де на цвинтарі Пер-Лашез, у чарунці 6685 колумбарію розміщено урну з його прахом.

Фото: Yakudza, CC BY-SA 3.0

Фонд експонатів музею вивезли у середині серпня.

Фото: Yakudza, CC BY-SA 3.0

Торік росіяни розбомбили Меморіальний музей-садибу родини Нестора Махна. Снаряд прилетів просто у двір. Будинок належав старшому брату Нестора Карпу Махну, також активному учаснику повстанського руху. Батьківський будинок було розташовано неподалік, до того, як його спалили австрійські війська.

Фото: facebook.com/guliaypolehistory

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button