Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Urken91, CC BY-SA 4.0

Енергоатом анонсував будівництво Чигиринської атомної електростанції.

Енергетична стратегія України на період до 2050 року передбачає збільшення потужності вітчизняної атомної генерації. Енергоатом вирішив, що найбільш перпективним майданчиком для будівництва є Чигиринський, поблизу містечка Орбіта на Черкащині.

Там планується зведення чотирьох нових енергоблоків за технологією AP1000.

Чигиринська міськрада вже надала дозвіл розроблення проєкту землеустрою і передання земельних ділянок площею понад 38 гектарів у постійне користування Енергоатому.

«Енергоатом має намір відродити Орбіту, зробивши її одним із найсучасніших містечок на кшталт Нетішина, Южноукраїнська чи Вараша», — заявив керівник компанії Петро Котін.

Фото: Urken91, CC BY-SA 4.0

Місто Орбіта розташовано на березі Кременчуцького водосховища у 60 кілометрах від Черкас. Його почали будувати у 1970-х роках для працівників майбутньої Чигиринської АЕС. Однак після Чорнобильської катастрофи проєкт закрили. Деякі будинки встигли, втім, заселити. Зараз в Орбіті живе 160 людей.

Більшість забудови — багатоповерхова. Зараз будинки перебувають в аварійному стані, майже немає газопостачання, є проблеми з питною водою. Працює одна крамниця.

Нагадаємо, на Хмельницькій АЕС будують чотири нових енергоблоки: два за радянською, два за американською технологією.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button