Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Vatroslav Bank / Unsplash

Фінська державна компанія Helen збирається збудувати у Гельсінкі маленький атомний реактор для забезпечення міста теплом, повідомляє Yle.

10 вересня оголосили про офіційний початок цієї програми, а запустити реактор сподіваються до 2035 року. Метою програми є досягнення вуглецевої нейтральності.

Малий модульний реактор SMR є відносно новою технологією. Одні моделі можуть виробляти електроенергію та тепло, інші — тільки тепло.

Він має генеруючу потужність до 300 МВт, це близько третини від потужності традиційних ядерних реакторів, або ж п’яту частину потужності фінської АЕС Олкілуото. Наразі SMR використовують лише Росія та Китай.

Finnish energy firm Helen launches nuclear programme
Реактор SMR. Фото: Steady Energy

Згідно з угодою, яку Helen підписала з виробником Steady Energy, компанія може розраховувати на придбання до десяти реакторів потужністю 50 МВт.

Як місце розташування, попередньо, розглядають район Вуосаарі на сході столиці Фінляндії. У Helen не сумніваються, що АЕС у Гельсінкі буде безпечною.

«Я вважаю, що атомні електростанції будуються вже так давно, що ми знаємо, як зробити їх абсолютно безпечними», — заявив гендиректор Helen CEO Оллі Сіркка.

Компанія Kuopion Energia з фінського міста Куопіо також вивчає можливість будівництва SMR, що допоможе досягти кліматичних цілей та виробляти дешеву енергію для опалення міста».

У лютому Європейська комісія створила промисловий альянс, спрямований на прискорення розгортання SMR в регіоні до початку 2030-х років.

Нещодавно Фінляндія заявила про наміри видобувати уран.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button