Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Nicholas Bartos / Unsplash

Україна імпортує з Європи 13-14% від сьогоднішнього споживання електроенергії, заявив у ефірі КИЇВ24 народний депутат Олексій Кучеренко.

Цей відсоток, за словами депутата, відповідає обсягу 1,7 ГВт·год (1,7 тисячі МВт·год), що є технічно максимальним для імпорту з Європи. Насправді ж у різні дні ця цифра коливається, й досі максимального значення не досягала. До прикладу, сьогодні максимальна потужність імпорту, за даними Укренерго, в окремі години доходитиме до 1,48 тисячі МВт·год.

Водночас Україна справді імпортує все більше електроенергії — передусім із Угорщини, а також із Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови.

Наприклад, у червні цього року імпортували більше, ніж за весь 2023 рік: понад 858 тисячі МВт.

Динаміка імпорту електроенергії від січня 2023 до липня 2024

Імпорт електроенергії досяг піку наприкінці червня — на початку липня, коли трималася екстремальна спека. Обсяги в окремі дні доходили до 35 тисяч МВт із піковою потужністю в окремі години до 1,68 МВт, тобто практично на весь доступний максимум.

У серпні імпорт дещо знизився, до 19 тисяч МВт, а зараз, у вересні, щодня імпортується близько 14-18 тисяч.


Більш того, зараз Україна веде перемовини щодо можливості збільшити технічні можливості для імпорту — з доступних 1,7 тисячі МВт·год до 2,2 тисячі МВт·год.

Окремо Україна отримує від сусідів аварійну допомогу, яка не вважається імпортом: з енергосистем Польщі, Словаччини та Румунії.

Експорт електроенергії, на який покладалися сподівання як на джерело доходів, повністю припинився у травні цього року.

24 лютого 2022 року Україна відключилася від енергосистеми колишнього Радянського Союзу та достроково об’єдналася з європейською мережею ENTSO-E.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button