Частина стіни Байкового цвинтаря зруйнована повністю. Це може бути початок «капремонту» (фото)
Ритуальна служба замовила розбирання стіни ХІХ століття та будівництво нового паркану, облицьованого плиткою.
Ритуальна служба замовила розбирання стіни ХІХ століття та будівництво нового паркану, облицьованого плиткою.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 308 днів. За цей час ми опублікували 26384 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
У спільноті «Архітектурна спадщина України» опублікували фото стіни Байкового кладовища, зроблене 18 вересня. Частина цегляної огорожі повністю зруйнована.
У серпні ритуальна служба провела тендер на капітальний ремонт огорожі на вулиці Байковій. Договір на 32,5 мільйона гривень підписали з фірмою «Мегаполісбуд», яка була єдиним учасником конкурсу. Капремонт і протизсувні заходи мають завершити до кінця 2025 року.
У технічному завданні згадується розбирання кам’яної кладки стін із цегли та облицювання керамічною плиткою по бетонній і цегляній поверхні.
Ритуальна служба намагалася поремонтували стіну щонайменше п’ять останніх років, однак у КМДА заявляли, що роботи суперечать вимогам про охорону культурної спадщини, бо тендери передбачали облицювання клінкерною цеглою і керамічною плиткою.
Байковий цвинтар є пам’яткою національного значення, а сама стіна має статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини. Перші поховання почалися у 1830-х роках. Цегляний паркан було зведено у другій половині ХІХ століття. У 1970-і тут збудували меморіальний комплекс — Зали прощання з крематорієм та Стіну пам’яті за проєктом Авраама Мілецького, Володимира Мельніченка та Ади Рибачук і заснували колумбарій. У 1980-х Стіна пам’яті була знищена радянською владою.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті