Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
«Москва», дизайн: Олег Семак. Всі фото з instagram.com/ukrainewarrugs

Афганські майстри створили килими для проєкту, ініційованого українськими воєнними кореспондентами Євгенією та Філіпом Мальцанами.

Проєкт Ukraine War Rugs поєднує традиційне афганське килимарство та ескізи українських художників. У сюжетах відображено тему російського вторгнення в Україну.

«Традиція воєнних килимів зародилася в Афганістані під час радянської окупації у 1979 році, коли майстрині почали вплітати у свої роботи образи танків та іншої військової техніки», — розповідає команда проєкту.

Для афганських майстринь це ремесло часом було єдиною можливістю заробітку.

Афганські воєнні килими, виткані у Гераті
Афганські воєнні килими, виткані у Гераті

«Для нас це можливість підтримати дружні підрозділи, використовуючи килими як елемент фандрейзингу», — додають у команді.

У колекції — три дизайни килимів, виткані в кількох екземплярах, кожен із яких дещо відрізняється. Ескіз для килима «Сонце Донбасу» розробив художник Олексій Войтіх. Автором дизайну килимів «Українська мрія» та «Москва» став Олег Семак.

«Сонце Донбасу», дизайн: Олексій Войтіх
«Українська мрія», дизайн: Олег Семак

Килими продають в інстаграмі Ukraine War Rugs та в магазині MOJAVE GROUP на вулиці Павлівській 26/41 у Києві. Ціна килима варіюється в районі тисячі доларів. Розміри — приблизно 128х90 см. 20% від продажів перераховують на підтримку армії.


Крім килимів із українським дизайном команда продає також автентичні афганські воєнні килими.

Килим «Талібан» — колаборація з фотографкою Йоганною-Марією Фріц. У 2021 році вона сфотографувала бійця Талібану, його й відображено на килимі. 20% від продажу ідуть на цивільний проєкт, обраний авторкою

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button