Дивіться, як у Львові реставрували сторічний тютюновий павільйон (фото)
Тут відкрився Lviv Croissants.
Тут відкрився Lviv Croissants.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Торік у Стрийському парку Львова реставрували один із кіосків, які будували у 1920-30-х роках для Східних торгів — міжнародних польських виставок.
Колишній тютюновий павільйон площею 25 квадратних метрів виставили на аукціон з оренди у травні минулого року, і його придбала мережа «Львівські круасани» Lviv Croissants, зобов’язавшись сплачувати 100 тисяч гривень на місяць. За умовами аукціону, будівлю не можна приватизувати, натомість її потрібно було відновити за архівними документами.
Східні торги — Targi Wschodnie — проводили з 1921 по 1939 роки, коли Львів перебував у складі Другої Речі Посполитої. Це були виставки-ярмарки, спрямовані на ровиток торгівлі Польщі з іншими країнами регіону.
Для Східних торгів було збудовано десятки павільйонів у різному стилі — від неокласицизму до ар-деко та функціоналізму. Декотрі були доволі великими, такими як павільйон важкої промисловості, що згодом було перебудовано у кінотеатр «Львів».
Виставки Східних торгів припинилися з нападом Німеччини на Польщу — початком Другої світової війни.
У Стрийському парку Львова збереглися кілька таких павільйонів. В одному з них, неокласицистичній ротонді Sarotti за проєктом Тадеуша Врубеля, торік відкрилося кафе «П’яна вишня».
Тютюновий кіоск було збудовано у 1928 році з проєктом інженера Яна Новорити. У радянські часи тут деякий час продавали напої, але з 1980-х років будівля стояла закинута.
Реставрацією займалися архітектори українського Replus bureau. Вже під час робіт на фасадах виявили старі написи польською мовою, які вирішили включити в концепцію дизайну.
Ось деякі інші павійльони Східних торгів, які збереглися в тому чи іншому вигляді:
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті