Територія, де планується паркінг, включає три археологічні пам’ятки: культурний шар міста Ярослава, історичний ландшафт київських гір і долини річки Дніпро, а також культурний шар Копирева Х-XIII століть.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос». Підтримати | Хто ми такі?
Депутатка Київради Євгенія Кулеба повідомила, що В КМДА планують будувати підземно-наземний паркінг на 320 машиномісць в центрі міста.
Згідно з детапльний планом території (ДПТ), паркінг заплановано за адресою провулок Киянівський, 13-21. Проєкт втакож передбачає офісну будівлю та міст.
Кулеба наголошує, що територія, де планується паркінг, включає три археологічні пам’ятки: культурний шар міста Ярослава, історичний ландшафт київських гір і долини річки Дніпро, а також культурний шар Копирева Х-XIII століть. Проте до цього часу там знаходились старі гаражі, які були частково демонтовані у 2021 році.
Також вона підіймає питання економічної доцільності побудови таких паркінгів, наводячи приклад «Зоопаркінгу», який знаходиться біля столичного Зоопарку і розрахований на 435 місць. На його побудову витратили 255 мільйонів гривень, а приносить він приблизно шість мільйонів на рік.
Проте у самому Зоопарку зазначають, що завдяки паркінгу зросла загальна кількість відвідувачів на 10–15% і вони вважають, що це принесло майже 45 мільйони гривень за три роки.
Проєкт детального плану території (ДПТ) на провулку Киянівському виноситься на громадське обговорення до четвертого листопада.
Нагадуємо, що подібна ситуація з паркінгом у центрі міста була у 2021 році, коли під Європейською площею планували збудувати багаторівневий підземний паркінг, щоб зменшити затори в центрі Києва. А у 2016 році активістам довелося протестувати проти паркінгу під Михайлівською площею. Тоді забудови вдалося уникнути.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті