Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: Україна Інкогніта

ГО «Україна Інкогніта» за підтримки Українського культурного фонду оцифрувала водогін побудований у 1929 році.

В рамках проєкту «Геній української архітектури Микола Даміловський та його шедевральний водогін у Білій Церкві. Мистецтво в інженерній споруді та його сучасна візуалізація» було проведено масштабну оцифровку будівлі – з повітря та землі зробили понад три тисячі зображень.

фото: Україна Інкогніта

Ці кадри сформували хмару точок, що лягла в основу цифрової копії ансамблю будівель водогону в масштабі 1:1.

Цифрова модель насосної станції, резервуарної вежі та хлорувальної споруди є результатом роботи Андрія Ярового. Створена модель стане основою для глибших досліджень, спрямованих на подальше відновлення історичних будівель.

Також у соцмережах ГО «Україна Інкогніта» зазначено, що було подано заявку на грант з оцифрування п’яти унікальних храмів козацького періоду в Київській області: дерев’яних церков у Фастові, Кожанці, Острові та Сухолісах, а також Троїцької церкви в Гостролуччі — мурованої споруди, зведеної у 1784-1787 роках на кошти козацького полковника Григорія Іваненка.

До цього, весною 2024 року в Обухівському районі в рамках проєкту «Козацькі церкви Київщини» вже було оцифровано церкву с. Креничі якій вже 263 роки.

фото: Україна Інкогніта

Осінню 2024 було оцифровано Петропавлівську церкву у Великій Хворощі на Львівщині – унікальний храм, що зберіг свою автентичність. В процесі оцифрування виявилося, що церква ще не має статусу пам’ятки і ГО «Україна Інкогніта» подала картку об’єкта у Львівську ОДА, щоб вона отримала статус культурної спадщини.

фото: Україна Інкогніта

Таке оцифрування дозволяє не лише зберегти точні розміри й деталі пам’яток для майбутньої реставрації, але й стає важливим інструментом для дослідників та архітекторів.

Завдяки 3D-моделям можна точно оцінити обсяги робіт, необхідні матеріали та витрати, а також спланувати процес відновлення. Гранти, як-от від House of Europe, підтримують такі проєкти, оскільки це допомагає не тільки зберегти історичну архітектуру України, а й привертає увагу до нашої культурної спадщини у світі, показуючи, що ми застосовуємо сучасні технології для її збереження.

Також нагадуємо, що Громадська організація «Україна Інкогніта» оцифрувала фасад садиби Терещенків.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button