Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 112 днів. За цей час ми опублікували 24904 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: коло брами

Громадська ініціатива «коло брами» відреставрувала одні з найстаріших дверей міста.

Під час облаштування ветеранського простору «Гарт» на вулиці Мазепи, 4, реставраторам вдалося зберегти старовинні дубові двері, оздоблені у візерунок «ялинкою». Зі зворотного боку двері укріплені пластинами з сосни, що додає додатковий захист деревині. Реставрацію виконали майстри коломийської майстерні IDEA studio

фото: «Коло брами»

Ці двері встановлені в будівлі, зведеній у 1789 році та реконструйованій у 1811 році. До 1892 року тут працювала «Головна окружна польсько-німецька школа», а з 1824 до 1856 року її очолював видатний етнограф та громадський діяч Микола Верещинський, засновник альманаху «Русалка Дністрова».

фото: коло брами

З 1893 до 1939 року тут діяла польська чоловіча школа імені Пірамовича, у 1920-х — промислова школа імені Собеського, а за часів СРСР — фармацевтичне училище.

Пізніше, з 1992 до 1997 року, на другому поверсі будівлі розташовувався Музей історії міста Коломиї, а до 2023 року тут працював Коломийський міськрайонний центр зайнятості.

«коло брами» – це проєкт, присвячений старовинним коломийським брамам, який за два роки здійснив вже багато реновації дверей.

фото: коло брами

Нагадуємо, що на початку 2024 року У КМДА не хотіли встановлювати автентичні деревʼяні двері в аптеці №27 на розі вулиць Хмельницького та Франка.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button