Вкотре петиція про скасування зупинки транспорту під час тривог набрала голоси. Чи спрацює на цей раз?
Автор петиції висловлює стурбованість транспортним колапсом на Лівому березі під час тривог та запитує про можливість відкрити Дарницький міст для проїзду на Правий берег і забезпечити роботу наземного громадського транспорту.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24968 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос». Підтримати | Хто ми такі?
Чергова петиція про скасування зупинки роботи наземного громадського транспорту під час повітряних тривог в Києві, ініційована Владиславом Ігоровичем Борачком, набрала необхідні 6000 підписів.
Згідно з протоколом Ради оборони Києва від 17 травня 2023 року, КП «Київпастранс» має зупиняти транспорт під час повітряної тривоги та дозволяти пасажирам залишити салон, що призводить до того, що кияни годинами добираються пішки додому, на роботу чи у справах.
Тому петиції з закликами припинити подібні зупинки періодично створюються містянами. Та ГО «Пасажири Києва» зазначає, що не дивлячись на те, що такі петиції неодноразово набирали підтримку — КМДА та мер Києва Віталій Кличко поки не відреагували на ці запити.
У міськраді пояснюють таке рішення турботою про безпеку пасажирів і уникненням відповідальності за можливі наслідки обстрілів. Проте це призводить до того, що щодня сотні тисяч киян змушені чекати закінчення тривоги, а водії стоять у заторах через перекриття мостів.
Варто додати, що не всі міста України зупиняють громадський транспорт під час тривог. Так «Хмарочос» писав, що навесні 2023 року у Чернівцях дозволили рух громадського транспорту під час повітряної тривоги, аргументуючи це тим, що на сьогодні немає закону чи постанови Кабінету Міністрів, які б обмежували рух транспорту під час повітряної тривоги. Існує лише алгоритм дій, розроблений ДСНС, та рекомендація його дотримуватися.
Також важливо, що «Укрзалізниця», маючи аналогічні ризики, під час тривог не зупиняє кільцеві електрички, приміські потяги та поїзди далекого сполучення.
Нагадуємо, що під час повітряної тривоги у Києві має зупинятися не лише комунальний громадський транспорт, а і маршрутки.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті