Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: Ryan DeBerardinis/Shutterstock

Міська рада Нью-Йорка 13 листопада схвалила законопроєкт, який перекладає оплату брокерських послуг на орендодавців.

Закон «Справедливість у витратах на оренду квартир» (The Fairness in Apartment Rental Expenses, or F.A.R.E ) прийняли з 42 голосами із 51, що забезпечує більшість для подолання вето. Мер має 30 днів на підпис, але навіть без цього він автоматично набуде чинності. Закон почне діяти через 180 днів після цього.

Згідно з цим законом, комісію брокеру повинен сплачувати той, хто його найняв. У Нью-Йорку встановилась система, за якою власник наймає брокера/ріелтора для розміщення оголошення і для показу квартири, а оплачує його послуги орендар. Зазвичай це коштує 12-15% від річної орендної плати, причому обмежень за сумою немає.

фото: Robert Crum/Shutterstock

Автор законопроєкту, Чі Оссе, прогресивний член Міської ради з Брукліна, зазначив, що перемога Дональда Трампа на виборах президента показала, наскільки необхідно Демократам вирішувати питання, пов’язані з вартістю життя. Так до цього переїзд у квартиру в Нью-Йорку міг легко обійтися у понад $10000 авансом, включаючи заставу, оплату першого місяця оренди та комісію брокеру. Зазвичай ця комісія перевищує вартість одного місяця оренди.

В Україні діє схожа система, комісію ріелтору сплачує орендар, навіть якщо наймає спеціаліста власник квартири. Така комісія може варіюватись від 50% до 100% місячної орендної плати залежно від міста. Ринок оренди в Україні практично ніяк не регулюється ні містами, ні державою. Більше про це читайте в нашій докладній статті.

фото: Getty Images

Мер Нью-Йорка Ерік Адамс підтримав намір законопроєкту, проте висловив занепокоєння, що він може призвести до зростання орендної плати для мешканців.

Осе заперечує, вказуючи, що майже 45% квартир у місті мають стабілізовану орендну плату, і її підвищення буде незаконним. Стабілізована оренда в Нью-Йорку охоплює багатоквартирні будинки, збудовані між 1947 і 1974 роками. Орендна плата в таких квартирах регулюється законами штату, що обмежує її зростання і захищає орендарів. Орендодавці можуть збільшувати плату лише в межах, встановлених щорічними рішеннями Ради з питань оренди.

Скептично ставиться до закону й членкиня міської ради від Квінса Вікі Палладіно. Вона вважає, що житло в Нью-Йорку стало недоступним переважно через надмірну зарегульованість, а не жадібність брокерів чи власників, і стверджує, що нововведення лише призведуть до того, що комісії будуть включені в орендну плату.

Нагадуємо, що в Нью-Йорку дозволили переходити дорогу поза пішохідними переходами без штрафів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button