Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 116 днів. За цей час ми опублікували 24935 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Київський арборист Володимир Ветроградський пролікував 200-річну «шовковицю Шевченка» за заповітом активіста Романа Ратушного, повідомляє будинок-музей Шевченка.

Меморіальне дерево росте на подвір’ї будинку-музею Тараса Шевченка в Києві. Вважають, що шовковиця застала поета, який жив у будинку у 1846 році, й той робив її замальовки. Дерево було під загрозою загибелі у 2010 році, тоді ж отримало статус ботанічної пам’ятки.

Київський активіст Роман Ратушний, який загинув у червні 2022 року на фронті, заповів підтримати музей зі своїх бойових виплат.

Ветроградський працював із шовковицею впродовж трьох місяців. Лікування передбачало очистку стовбура від гнилих та напівзруйнованих частин, обробку від грибка, підсилення стовбура, а також семиступеневе пломбування синтетичними наповнювачами, що дають змогу швидше відновити втрачені контури дерева.

Арборист очистив стовбур від бетонно-цементних пломб, цегли та вапняної суміші, що пригнічували загоювання ран. Також вийняв 12 цвяхів, які забивались упродовж років, вийняв арборист зі стовбура шовковиці.


Фахівець обрізав окремі гілки верхівки, створивши простір для кращого освітлення крони.

Насамкінець створив внутрішньо-стовбурову капсулу для вторинних коренів дерева, що виросли вище рівня ґрунту.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button