Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 117 днів. За цей час ми опублікували 24941 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: Київська ОВА

У межах державної програми «ВідновиДІМ» вже завершено ремонт і термомодернізацію 94 житлових будинків на Київщині.

Ще 54 будинки на фінальному етапі, а 31 заявка в процесі реалізації. Загалом до програми долучилися 180 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) із Київської області. Найбільше заявок подали мешканці Ірпінської громади, а також реалізуються проєкти в Бучі, Гостомелі, Макарові та Софіївській Борщагівці.

Програма «ВідновиДІМ» фінансує відновлення житлових будинків ОСББ, пошкоджених внаслідок військових дій. До участі допускаються ОСББ, створені відповідно до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29 листопада 2001 року № 2866-III, які знаходяться на території України, за винятком тимчасово окупованих зон, територій активних бойових дій та населених пунктів, де державна влада тимчасово не виконує свої повноваження.

фото: Київська ОВА

Для пілотного етапу програми Європейський Союз виділив п’ять мільйонів євро, а на основний етап — 20 мільйонів євро. Додатково уряд України направив ще п’ять мільйонів євро з коштів статутного капіталу Фонду енергоефективності.

У рамках програми проводиться комплексна модернізація житлових будинків:

  • замінюють вікна, балкони, покрівлі,
  • відновлюють інженерні мережі,
  • замінюють обладнання котелень,
  • влаштовують пандуси та підйомники для маломобільних груп населення.

Програма «ВідновиДІМ» не лише допомагає відновити пошкоджені будинки, а й робить їх більш енергоефективними, що дозволяє мешканцям економити на комунальних послугах і зберігати тепло та електроенергію.

фото: nerukhomi за матеріалами «ВідновиДІМ»

Участь у програмі починається з обстеження будинку, складання звіту та отримання витягу з реєстру пошкодженого майна. Після цього ухвалюється рішення про участь, готуються дефектний акт, проєктна документація, кошторис, а якщо вартість робіт перевищує один мільйон гривень, проходиться експертиза.

Далі ОСББ обирає підрядників, укладає договори та відкриває рахунок у банку-партнері. Потім подається заявка до Фонду разом із необхідними документами, і ОСББ отримує перший транш у розмірі 70%. Після завершення робіт подається друга заявка, за якою виплачується другий транш у розмірі 30%.

Вся детальна інформація про проєкт, а також можливість замовити консультацію — на сайті програми.

Нагадуємо, що уряд України запустив низку програм для підвищення енергетичної стійкості. Вони дають можливість приватним домогосподарствам, ОСББ, ЖБК і підприємцям встановлювати альтернативні джерела енергії: сонячні панелі та накопичувачі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button