Політики почали спростовувати заяви про відтік українців до окупованих територій
Верещук заявила, що «відсутність 2-3 тисяч гривень на місяць державної допомоги» — не причина їхати у ворожу окупацію.
Верещук заявила, що «відсутність 2-3 тисяч гривень на місяць державної допомоги» — не причина їхати у ворожу окупацію.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24991 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У листопаді низка політиків заявила про значний відтік українців на окуповані Росією території через брак власного житла та підтримки з боку держави. Зокрема, про це повідомляв міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.
У жовтні омбудсмен Дмитро Лубінець також згадував, що значна кількість переселенців повертаються в окупацією через відсутність дієвої державної допомоги, зокрема невирішене питання з житлом.
Депутат Максим Ткаченко, який входить до комітету деокупації територій, заявляв Укрінформу, що близько 150 тисяч переселенців повернулися в окупацію. Зокрема, до Маріуполя — 70 тисяч, кожен третій житель, що виїхав.
«Я висловився некоректно, тому хочу спростувати свої слова, — каже Ткаченко зараз. — Таких даних немає». Тепер він стверджує, що йдеться лише про окремі випадки.
Емоційний пост із цього приводу написала заступниця керівника Офісу Президента Ірина Верещук.
«”Політики” стверджують, що начебто українці їдуть в окупацію, бо, мовляв, держава недостатньо їм допомагає з житлом, грошима та роботою, — заявляє Верещук. — Ви брешете, коли кажете про тисячі ВПО (внутрішьо переміщених осіб), які повертаються на ТОТ (тимчасово окуповані території). Жодної підтвердженої статистики немає та не може бути, це виключно хайп заради гучних заголовків».
За її словами, держава робить все можливе, та в будь-якому разі «відсутність 2-3 тисяч гривень на місяць державної допомоги» — не причина їхати у ворожу окупацію.
Андрій Дігтяренко, редактор Реальної газети, зауважує, що чимало хто їде на окуповані території, бо росіяни окупанти почали відбирати житло тих, хто виїхав. «Хмарочос» докладно писав про це в матеріалі про житлову ситуацію в окупованому Маріуполі.
Дігтяренко зауважує, що за даними Мінсоцполітики, на початок 2024 року в Україні було зареєстровано 4,9 мільйона переселенців, у жовтні 2024-го ця кількість зменшилася до 4,6 мільйона. Різниця становить 300 тисяч. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко в інтервью НВ назвивав цифру близько 300 тисяч тих, хто повернувся в окупацію.
Опитування переселенців, що живуть у Києві, показало, що третина змушені економити на їжі, 82% винаймають житло. А опитування Depaul Україна засвідчило, що 22% українців, які отримують послуги для бездомних, є переселенцями.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті