Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 127 днів. За цей час ми опублікували 25035 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
фото: epicentrk

Київщина та Дніпропетровщина є лідерами з встановлення альтернативних джерел енергії, як от сонячних електростанцій.

Загалом сумарна кількість енергії, яку продукують такі установки, досягла півтора гігавата, що приблизно еквівалентно потужності одного великого енергоблока на атомній станції.

Голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації, Сергій Лисак, поділився, що на Дніпропетровщині працюють 7 873 гібридні сонячні електростанції. Це – найбільша кількість в Україні.

В країні впроваджено ряд заходів для підтримки розвитку децентралізованої генерації енергії:

  • У липні 2023 року були підписані закони, які скасовують мито та ПДВ на імпорт енергетичного обладнання.
  • Впроваджено механізм компенсацій для домогосподарств, які встановлюють генеруючі установки на альтернативних джерелах енергії. Відшкодування для обладнання потужністю до десяти кВт може складати до 244 тисяч гривень. Окрім того, надається можливість отримати кредит до 480 тисяч гривень на п’ять років.
  • Спрощено умови кредитування під 0% для встановлення сонячних та вітрових електростанцій.

Також діють різні регіональні програми, спрямовані на розвиток альтернативної енергетики. Наприклад влітку 2024 року в Києві розпочалось вдосконалення програми часткового відшкодування вартості незалежних джерел електроенергії, за якою мешканцям відшкодовується 75% вартості обладнання.

Нагадуємо, що перша в Україні сонячна електростанція на даху багатоквартирного житлового будинку була збудована у 2020 році на Троєщині.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button