Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 184 днів. За цей час ми опублікували 25448 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/pryrichnapark

12 грудня Київрада голосуватиме за створення нового парку на 16 гектарів на вулиці Прирічній в Оболонському районі, заявив міський голова Віталій Кличко перед засіданням. Нову зелену зону планують розбудовувати коштом меценатів.

«Для цього пропонується оформити права на земельну ділянку Київзеленбуду та змінити категорію земель і цільове призначення з “житлової та громадської забудови” на “землі рекреаційного призначення”. Це має бути парк із дитячими майданчиками, освітленням, озелененням, системою відеоспостереження», — повідомив Кличко.

На Оболоні вже є парк «Наталка» та відпочинкова зона на Оболонському острову, до якого провели міст-хвилю. Однак Кличко наполягає на будівництві багаторівневого паркінгу в цьому районі, в той час, як місцеві жителі опираються цьому проєкту. Докладніше читайте у цьому матеріалі.

Новий парк буде розташовано перед запланованим паркінгом

Рішення про новий парк на 16 гектарів загалом збігається з побажаннями громади, як пояснив «Хмарочосу» голова ГО «Парк Прирічна» Гліб Антоненко.

Це рішення юридично ніяк не стосується питання з «аквапаркінгом» — так називають проєкт його супротивники, адже ділянку регулярно затоплює. Водночас із боку КМДА це медійний крок — продемонструвати громаді, що влада піклується про зелені зони міста.

Громада продовжуватиме протистояти будівництву паркінгу навіть після прийняття рішення про новий парк.

Наразі громаду Оболоні хвилює, чи будуть узгоджуватися з нею рішення з проєктування нового парку. Адже у проєкті можуть бути передбачені моменти, що полегшуватимуть будівництво паркінгу — розташування доріжок, електромережі та їхня потужність тощо.


Наразі на ділянці, де планується створити парк, розташовано три об’єкти нерухомого майна, зокрема два приміщення станції човнів та кафе на березі Дніпра. Громада виступає за збереження станції човнів.

Для облаштування парку бетонні плити дамби перед Дніпром планують засипати ґрунтом, а на насипній ділянці створити прогулянкову зону. Антоненко висловлює сумніви, що під час проєктування оригінальної дамби в радянський час інженери розраховували на ґрунтові насипи та дитячі майданчики.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button