Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 166 днів. За цей час ми опублікували 25303 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/andriy.sadovyi

У Львові заклали капсулу на місці будівництві першого в місті крематорію, повідомляє міськрада.

Крематорій стане частиною Голосківського кладовища. Заплановано, що його відкриють до кінця року. Загальна вартість спорудження всього комплексу разом з обладнанням — близько 200 мільйонів гривень.

«Майже кожне європейське місто має можливість кремації. Як правило від 60% мешканців країн ЄС заповідають, щоб їх кремували. В Чехії це 90%, в Японії це також понад 90%. Коли хтось вмирає у Львові і заповідає, щоб його кремували, то найближчий крематорій є у Києві. Це створює багато незручностей для родичів», — пояснив міський голова Андрій Садовий.

Зараз в Україні працюють лише три крематорії: у Києві, Харкові та Одесі. Там працюють печі старого зразка. У Львові ж встановлять сучасні печі.

Візуалізація

Проєкт обрали на архітектурному конкурсі у 2021 році. Перемогла команда архітекторів з Маріуполя, які живуть у Берліні.

Сам проєкт — лаконічний, квадратна структура 40 на 40 метрів. «Основним у проєкті є водяний басейн, що символізує ріку життя і вічність, та міст над ним, як метафора переходу між двома світами», — розповів співавтор проєкту Маркіян Максимюк, архітектор студії ZMIST.

Від крематорію доріжка веде через символічний ліс до білосніжної зали прощання. Чорні об’єми крематорію та площі колумбарію підкреслюють контраст між життям і смертю, теплом і холодом.

Візуалізація

Депутати виділили два гектари на території Голосківського цвинтаря. Ще на початку 1980-х там починали зводити крематорій, але будівництво зупинилось. Фундаменти, можливо, вдасться використати під час будівництва колумбарію.


Крематорій будуватимуть у три черги. Перша — підготовчі роботи, розчищення території та демонтаж старих будівель. Далі зводитимуть саму будівлю крематорію і встановлюватимуть дві печі. Потужність кожної печі — 10 кремацій на день. Остання черга передбачатиме облаштування зали прощань і допоміжних будівель.

Низка львів’ян виступили проти будівництва крематорію: мовляв, більшість жителів міста є християнами, які не практикують спалення тіл. Водночас результати соцопитування показали, що принаймні половина мешканців Львова не проти крематорію. За словами Садового, усі єпископи Львова підтримали будівництво. 

Муніципалітет наводить такі аргументи за будівництво крематорію:

  • обмеженість місця на кладовищах. На місці одного традиційного поховання можна розташувати до 20 урн з прахом;
  • кремація є більш екологічним варіантом, ніж традиційне поховання, вона зменшує навантаження на ґрунт, підземні води та повітря;
  • поховання урни з прахом є дешевшим варіантом у порівнянні з традиційним похованням.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button