Через зміни клімату і спекотне літо в Україні смертність бджіл сягнула 25%
За неофіційними оцінками, на окупованій Росією території лишилося 30% українських пасік.
За неофіційними оцінками, на окупованій Росією території лишилося 30% українських пасік.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 167 днів. За цей час ми опублікували 25319 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У 2024 році смертність бджіл в Україні сягнула 20-25%, що значно вище за довоєнні показники, повідомив Інтерфакс-Україна директор Інституту бджільництва Володимир Постоєнко.
Причинами такої високої смертності стали різкі зміни клімату, що призвели до скорочення медоносних рослин.
«У весняний період для розвитку бджолосімей дуже важлива біла акація. У період її цвітіння по всій Україні були заморозки. Мед із неї бджоли не отримали. Потім була проблема з важливим медоносом — соняшником. Через посуху його врожай був низьким, він не виділяв нектар і розвитку бджолосімей не відбувалося», — пояснює Постоєнко.
Раніше смертність бджіл в Україні пов’язували переважно з обробкою полів пестицидами. Від вірусів і хвороб українські бджоли гинули мало. В останні роки ситуація погіршилася, бо у виробництво почали впроваджувати іноземні породи, менш стійкі до місцевих збудників.
За неофіційними оцінками, на окупованій Росією території лишилося 30% українських пасік. Міністерство аграрної політики вважає, що за два роки повномасштабної війни чисельність бджолосімей скоротилася майже на 14%, до 2,3 мільйона. Наприкінці 2023 року Київська школа економіки оцінювала збитки від скорочення бджолосімей у 32 мільйона доларів.
Бджоли важливі для економіки та для довкілля. Понад 75% сільськогосподарських культур залежать від комах-запилювачів, таких як бджоли й метелики.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті