Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Архітектори та дизайнери все частіше розробляють вулики для бджіл у місті, повідомляє Dezeen у Всесвітній день бджіл, який відзначається сьогодні, 20 травня.

Про загрози популяції бджіл, особливо диких видів, почали говорили років десять тому. Зокрема, за зиму 2018 року у США загинуло 40% колоній медоносних бджіл. Причини зменшення популяції ще вивчаються, та наразі відомо, що комахам загрожуть зміни клімату, урбанізація, забруднення, пестициди, нові віруси тощо. В одному дослідженні навіть прогнозується, що через сто років на нашій планеті взагалі не залишиться комах.

Водночас понад 75% сільськогосподарських культур залежать від комах-запилювачів, таких як бджоли й метелики.

Саме тому Space10 у співпраці з низкою інших дизайнерів розробили будиночок-конструктор, який призначений передусім для осмій – бджіл-самітниць. Одна осмія може запилити стільки ж рослин, скільки 120 медоносних бджіл. Такі бджоли не дають мед, і саме тому не є агресивними – їм нема чого захищати; у чоловічих особин навіть немає жала.

Space10

Схеми деталей дизайнери виклали в інтернет. Якщо є можливість виготовити такі деталі самостійно, це можна зробити безкоштовно.

Три будиночки, також для осмій, виготовила мексиканська студія MaliArts. Кожен із об’єктів має окрему функцію: для прихистку, для їжі та для води.

MaliArts

Норвезьке архітектурне бюро Snøhetta розробило дерев’яні структури, в яких можуть розміститися 160 тисяч бджіл. Вулики призначено спеціально для популяцій бджіл у великому місті. Їх можна встановлювати на дахах будинків.

Snøhetta

Читайте також: В Європі активісти нагадують про важливість бур’янів на вулицях, підписуючи їхні назви

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button