Громадськість закликає провести відкритий конкурс на проєкт Військового кладовища
У відкритому листі висловлюють недовіру до нинішнього процесу будівництва.
У відкритому листі висловлюють недовіру до нинішнього процесу будівництва.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26247 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Представники громадськості закликають презедента й уряд провести відкритий архітектурний конкурс на проєкт Національного військового меморіального кладовища. У відкритому листі вони висловлюють недовіру до нинішнього процесу будівництва.
Серед підписантів — військові, правозахисники (платформа пам’яті «Меморіал», Олександра Матвійчук, Євген Захаров), редакції українських медіа (hromadske, Ґрунт, Денис Бігус, Севгіль Мусаєва), фахівці з архітектури, дизайну, історії тощо (Юліан Чаплінський, Остап Українець), культурної спільноти (Юрій Андрухович, Артем Чех, Юрко та Тарас Прохаськи, Альберт Цукренко, Мох Перкалаба) та інші.
Навесні 2023 року Спілка архітекторів розробила дорожню карту для архітектурного конкурсу. Однак, на думку підписантів, далі почалися «неорадянські практики кулуарного ухвалення рішень».
Зокрема, непрозорими називають проведені тендери на ескізний проєкт і вибір підрядника. У першому переміг єдиний учасник — «Інжинірінг-Холдинг» на чолі з дніпровським архітектором Сергієм Дербіним, у другому — так само єдиний учасник, консорціум «Білдінг.ЮА», створений наступного дня після оглошення тендера.
Зокрема, у «Білдінг.ЮА» входить компанія АКАМ, що раніше фігурувала в спільних проєктах із Дербіним. Тепер вона стала головним постачальником граніту для майбутнього меморіального комплексу.
Архітектурні конкурси на меморіальні об’єкти вже практикують у Львові, Вінниці, Чернівцях, зауважують підписанти.
Під комплекс відвели ділянку площею 260 гектарів на території Гатненської територіальної громади біля Києва.
Проти будівництва Військового кладовища також раніше виступали мешканці навколишніх сіл проти спорудження комплексу через вирубку лісу та стверджують про ризик забруднення ґрунтових вод.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті