Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 170 днів. За цей час ми опублікували 25343 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Edi Libedinsky / Unsplash

Видобуток кам’яної солі у Тереблянському родовищі на Закарпатті зупинився через конфлікт власників, і держава ніяк не може на це вплинути, повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький в інтерв’ю Укрінформу.

Наприкінці травня 2022 року російські війська ракетним ударом зруйнували завод Артемсіль у Соледарі, що забезпечував 100% потреби країни.

«Своєї солі у нас так і нема, ми далі возимо її з Єгипту чи інших країн за дві тисячі кілометрів», — зазначає Білецький.

Тереблянське родовище на Закарпатті має великі поклади солі гарної якості, які могли би закрити потреби України як у технічній, так і харчовій солі. Соляний пласт залягає від 35 до 500 метрів. Це єдине родовище в Україні, яке наразі видобуває сіль. 

Дозвіл на розробку родовища отримало підприємство «Катіон Інвест», і влітку 2023 року почало видобування. Однак навесні 2024-го видобуток зупинився.

Власники пересварилися, заблокували роботу один одного і зараз застрягли в судах, пояснює голова ОВА.

«Ми не можемо на це впливати, бо це їхні корпоративні права. Звісно, ми намагаємося їх якось примирити, щоб розблокувати роботу. Але там складна історія. Наше завдання зараз – стежити за тим, щоб нічого не сталося із шахтою. Наразі вона законсервована», — зазначив він.


Компанія «Катіон Інвест» належить двом інвестиційним фондам: 50% акцій володіє «Ехо» Валентина Кондратьєва та 45% — «Юкон» Оксани Омельяненко. Ще 5% акцій належить Ігорю Герею. Директором «Катіон Інвесту» є син Кондратьева Сергій.

За версією подій, яку виклав Герей виданню Укррудпром, основні фінансові вкладення у розробку родовища здійснила компанія «Юкон». Згодом початковий бюджет проєкту збільшився майже втричі, а заплановані строки початку видобутку солі постійно переносились. Син і батько Кондратьєви відмовлялися звітувати про витрачені кошти.

За словами Герея, підприємство не можна просто так зупиняти, щоб не сталося техногенної аварії, подібної до затоплення шахти в Солотвино у 2010 році.

Білецький в інтерв’ю запевнив, що шахта стоїть суха, і немає загрози щодо повторення ситуації, як у Солотвині.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button