В Україні готуються будувати ТЕЦ на відходах
Зараз відбирають громади й розглядають дві найбільше підготовлені до побудови ТЕЦ.
Зараз відбирають громади й розглядають дві найбільше підготовлені до побудови ТЕЦ.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 173 днів. За цей час ми опублікували 25366 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Україні роглядають будівництво теплоелектростанцій, які працюватимуть на відходах, повідомив Сергій Сухомлин, очільник Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури, що був міським головою Житомира з 2015 року до осені 2024-го.
Такі ТЕЦ зможуть працювати на RDF та CRF-паливі.
Зараз відбирають громади й розглядають дві найбільше підготовлені до побудови ТЕЦ. Торік у Житомирі запустили сміттєпереробний завод, де відходи очищають, сортують та переробляють на біопаливо.
«Важливо, аби здійснювалась переробка сміття в громаді, а те, що переробити не можна, — йтиме на спалення, аби забезпечувати громаду теплом через майбутню ТЕЦ», — пояснює Сухомлин.
У проєкті готові брати участь компанії з Фінляндії. Держагентство відновлення, зокрема, домовилося про поїздку на фінські виробництва, де готують обладнання для ТЕЦ, та на подібні теплові станції у Фінляндії.
Торік КМДА заявила, що Київ планує використовувати побутові відходи для виробництва електроенергії. У столиці щороку утворюється понад один мільйон тонн твердих побутових відходів, із яких 40% придатні для виробництва енергії.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті