Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 287 днів. За цей час ми опублікували 26235 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Eugenia Pankiv / Unsplash

Київ зайняв 125-е місце за вартістю життя серед 141 міста Європи, за даними сайту Numbeo. Решта міст, де жити дешевше, розташовані лише в Україні та Росії.

За даними сайту, середня заплата в Києві становить 23 300 гривень після оподаткування. А витрати на одну людину складають 21 тисячу гривень без оренди. Оренда однокімнатної коштуватиме ще від 14 тисяч.

Для порівняння, в Барселоні життя коштує 821 євро плюс оренда від 981 євро, а зарплата складає 1 890 євро. На відміну від Києва, середня зарплата може покрити середні витрати.

У Варшаві витрачають у середньому 3,2 тисячі злотих і ще від 3,3 тисячі злотих на оренду при зарплаті 7,4 тисячі. Така зарплата також покриває витрати.

У Кишиневі життя без оренди коштує 11 тисяч леїв, що практично дорівнює середній зарплаті в 11 тисяч леїв (25 тисяч гривень) — за квартиру потрібно знайти ще хоча б 7,5 тисяч (17 тисяч гривень). Примітно, що вартість оренди у столиці Молдови майже така сама, як у Бухаресті, однак зарплати вдвічі нижчі.

* безлімітний проїзний у Києві коштує 1300 гривень. Тут, вочевидь, вказана ціна проїзного на 62 поїздки

За вартістю оренди житла Київ посідає 106-те місце. Дешевше орендувати у таких містах, як Салоніки, Рига, Лодзь, румунський Брашов, болгарська Варна та македонське Скоп’є. Натомість у Києві чи не найдешевші продукти та ресторани.

Numbeo також враховує купівельну спроможність — тут Київ опускається на 136-те місце. Нижче розташовано лише Кишинев, Тирану та інші українські міста: Одеса, Харків і Дніпро.

Структура видатків у Києві. Найбільші статті — продукти (27%), оренда (26%) та ресторани (16%)

У десятку найдорожчих входять міста Швейцарії, Ісландії, Великої Британії та Норвегії:

  • Цюрих,
  • Лозанна,
  • Женева,
  • Базель,
  • Берн,
  • Рейк’явік,
  • Лондон,
  • Трондгейм,
  • Осло,
  • Берген


Numbeo — це сербська база даних про споживчі ціни, вартість нерухомості та якості життя. Сервіс було засновано у 2009 році. Дані збираються як користувачами, так і операторами сайту, а потім інформація фільтрується за допомогою алгоритмів і об’єднується. Наразі це одна з найбільших баз даних про ціни в містах.

Індекс вартості життя показує ціни на споживчі товари, такі як продукти харчування, ресторани, транспорт і комунальні послуги. Він не включає витрати на житло, такі як оренда або іпотека. Індекс розраховується на основі оцінок середніх витрат сім’ї з чотирьох осіб.

За відправну точку береться Нью-Йорк, який завжди має 100 пунктів, а всі інші міста розташовуються або вище (дорожче Нью-Йорка) або нижче нього (дешевше Нью-Йорка) у списку.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button