Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 183 днів. За цей час ми опублікували 25441 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Eugenia Pankiv / Unsplash

Київ зайняв 125-е місце за вартістю життя серед 141 міста Європи, за даними сайту Numbeo. Решта міст, де жити дешевше, розташовані лише в Україні та Росії.

За даними сайту, середня заплата в Києві становить 23 300 гривень після оподаткування. А витрати на одну людину складають 21 тисячу гривень без оренди. Оренда однокімнатної коштуватиме ще від 14 тисяч.

Для порівняння, в Барселоні життя коштує 821 євро плюс оренда від 981 євро, а зарплата складає 1 890 євро. На відміну від Києва, середня зарплата може покрити середні витрати.

У Варшаві витрачають у середньому 3,2 тисячі злотих і ще від 3,3 тисячі злотих на оренду при зарплаті 7,4 тисячі. Така зарплата також покриває витрати.

У Кишиневі життя без оренди коштує 11 тисяч леїв, що практично дорівнює середній зарплаті в 11 тисяч леїв (25 тисяч гривень) — за квартиру потрібно знайти ще хоча б 7,5 тисяч (17 тисяч гривень). Примітно, що вартість оренди у столиці Молдови майже така сама, як у Бухаресті, однак зарплати вдвічі нижчі.

* безлімітний проїзний у Києві коштує 1300 гривень. Тут, вочевидь, вказана ціна проїзного на 62 поїздки

За вартістю оренди житла Київ посідає 106-те місце. Дешевше орендувати у таких містах, як Салоніки, Рига, Лодзь, румунський Брашов, болгарська Варна та македонське Скоп’є. Натомість у Києві чи не найдешевші продукти та ресторани.

Numbeo також враховує купівельну спроможність — тут Київ опускається на 136-те місце. Нижче розташовано лише Кишинев, Тирану та інші українські міста: Одеса, Харків і Дніпро.

Структура видатків у Києві. Найбільші статті — продукти (27%), оренда (26%) та ресторани (16%)

У десятку найдорожчих входять міста Швейцарії, Ісландії, Великої Британії та Норвегії:

  • Цюрих,
  • Лозанна,
  • Женева,
  • Базель,
  • Берн,
  • Рейк’явік,
  • Лондон,
  • Трондгейм,
  • Осло,
  • Берген


Numbeo — це сербська база даних про споживчі ціни, вартість нерухомості та якості життя. Сервіс було засновано у 2009 році. Дані збираються як користувачами, так і операторами сайту, а потім інформація фільтрується за допомогою алгоритмів і об’єднується. Наразі це одна з найбільших баз даних про ціни в містах.

Індекс вартості життя показує ціни на споживчі товари, такі як продукти харчування, ресторани, транспорт і комунальні послуги. Він не включає витрати на житло, такі як оренда або іпотека. Індекс розраховується на основі оцінок середніх витрат сім’ї з чотирьох осіб.

За відправну точку береться Нью-Йорк, який завжди має 100 пунктів, а всі інші міста розташовуються або вище (дорожче Нью-Йорка) або нижче нього (дешевше Нью-Йорка) у списку.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button