Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 26290 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Ілюстрація зі звіту Cedos

У разі втрати житла 2% українців і українок, опитаних Cedos, змогли би придбати інше, ще 15% змогли б орендувати.

42% респондентів сказали, що не змогли б забезпечити себе іншим житлом самостійно і не знають, що робити у такому випадку. Ще чверть могла би тимчасово переїхати до родичів чи знайомих.

Нараз 79% українців із вибірки дослідження мешкають у власному житлі. 14% опитаних орендують. Проживання у власному житлі більше поширене серед жителів сіл і літніх людей, а в орендованому — серед молоді в містах.

Протягом 2021–2024 років, після початку повномасштабної війни, більше людей стали проживати в орендованому житлі, зазначають дослідники.


42% опитаних витрачають на житло понад третину свого доходу.

Орендарям нерідко доводиться економити на їжі або одязі, щоб оплатитити житло. Серед групи, старшої за 60 років, на харчуванні економлять 65%.

Економити доводиться навіть тим, хто має житло у приватній власності, — щоб оплатити комунальні послуги та інші витрати.

Польовий етап опитування провів Київський міжнародний інститут соціології у вересні-жовтні 2024 року методом телефонних інтерв’ю. Загалом було опитано 2019 респондентів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button