Під Києвом будуватимуть автономне місто з вертикальною 40-метровою теплицею в центрі (проєкт)
Очікується, що будівництво міста закінчать у 2040-вих.
Очікується, що будівництво міста закінчать у 2040-вих.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 242 днів. За цей час ми опублікували 25902 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
KUDIN architects та YOD Group на Премії Національної Спілки Архітекторів України 2024 року представили свій проєкт автономного міста під Києвом з вертикальною 40-метровою теплицею в центрі.
Проєкт міста, яке базуватиметься на моделі економічного кластера, розмістили у соцмережах Національної спілки архітекторів.
Місто буде розташовано за сім кілометрів від Києва, поруч із трасою М-06, Київ-Чоп. Зі сходу ця ділянка межує з селом Дмитрівка, а з заходу — з мішаним лісом. Будівництво проєкту VLASNE MISTO вже стартувало і розраховане на 16 років.
Планується збудувати понад 900 приватних будинків, 940 блок-хаусів та від 18 500 квартир у квартальній забудові міста. Тобто у місті зможе проживати майже 47 000 жителів.
Важливим елементом концепції міста є сектор Vlasne Agro, який складатиметься з сучасних тепличних комплексів, серед яких особливу роль відіграє вертикальна теплиця.
Це унікальна 11-поверхова будівля з зоною вирощування — 8000 м2, заввишки 42 метри. І очікується, що вона даватиме від 600 кілограмів свіжої продукції щодня. На першому поверсі розмістяться тематичні бари, а на даху — оглядовий майданчик на все місто.
У конструкції теплиці комбінуватимуться дерево, бетон та скляний фасад. Головний елемент — другий кліматичний шар із прозорих елементів та сонячних панелей, що генеруватиме 1300 МВт/рік.
«Ця теплиця ніби сучасний маяк, що вказує шлях. Колись у містах ці функції виконували дзвіниці — давали людям відчуття безпеки та орієнтир у просторі. Сьогодні таку роль виконує ця будівля: вона символізує продовольчу незалежність та сталість екосистеми міста», — зазначає команда проєкту.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті