КМДА хоче зробити культурно-мистецький центр у Садибі Мурашка. Там досі живуть люди
Садиба вписана у «Червону книгу культурної спадщини України».
Садиба вписана у «Червону книгу культурної спадщини України».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 201 днів. За цей час ми опублікували 25591 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Шостого лютого Департамент культури представив концепцію створення культурно-мистецького центру «Садиба Мурашка» в будинку за адресою вул. Мала Житомирська, 12.
Передбачається, що у новому просторі буде галерея сучасного мистецтва з окремими залами для дрібної та середньої скульптури, музей авангарду, мистецьку бібліотеку з цифровим доступом до освітніх і виставкових проєктів, дитяча мистецька школа та резиденція для митців.
Також там буде творчий простір для неформального спілкування, проведення концертів, кінопоказів і мистецьких заходів.
Нагадаємо, що садиба яка знаходиться між Майданом Незалежності та Михайлівською площею попри те, що вписана у «Червону книгу культурної спадщини України», опинилася у занедбаному стані.
Так ще у 2008 році за мера Леоніда Черновецького, садибу Мурашка передали у приватну власність компаніям «Пантеон-Інвест» і «Вестіга» які планували знести історичні будівлі та збудувати на їхньому місці готельно-житловий комплекс. І Генеральна прокуратура повернула садибу у власність міста через суд лише у 2015 році.
З 1995 року за збереження будівлі бореться київський математик Олександр Глухов. Влітку 2024 року після пожежі у будинку міська влада вкотре розпорядилася виселити усіх мешканців. Адже Глухов з донькою, котрі наразі єдині проживають у будинку, протягом багатьох років відмовляються звідти виїжджати.
Саме завдяки Глухову, який не змінив своєї позиції попри погрози забудовників, конфлікти з київською владою та численні пропозиції іншого житла в новобудовах, історичну садибу Мурашка вдалося повернути у комунальну власність та зберегти до цього часу.
З 2007 року в будинку відсутнє опалення, яке відімкнули відразу після перемоги Глухова в суді проти КМДА. Також у 2020 році, за ініціативою Департаменту культури, в садибі перекрили газо- та водопостачання. Родина Олександра Глухова залишилася відрізаною від усіх комунікацій.
Про історію Олександра ми писали у цьому матеріалі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті