Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 205 днів. За цей час ми опублікували 25629 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото ілюстративне: Anhelina Osaulenko / Unsplash

Столичні забудовники заборгували бюджету щонайменше 2,66 мільярда гривень за несплачені пайові внески. Про це повідомив Департамент економіки та інвестицій КМДА у відповідь на запит КиївВлади.

У 2021 році Верховна Рада скасувала необхідність сплати нових пайових внесків до місцевих бюджетів. До того законодавство зобов’язувало забудовника сплатити від 4% до 10% кошторисної вартості будівництва об’єкту.

Однак забудовники досі винні бюджету внески за попередні роки: 2,66 мільярда за період 2003-2013. При цьому власне несплачені суми пайових внесків — невелика частина цього боргу, і майже 2,2 мільярда становлять інфляційні нарахування за боргами.

У КМДА не надали дані щодо боргів пізнішого періоду. Відомо, що з 2015 року бюджет отримав три мільярди гривень від пайових внесків.

Наразі на розгляді судів перебуває 95 справ щодо стягнення таких боргів на суму 1,4 мільярда гривень. При цьому 90% позовів КМДА подала саме торік — після того, як на питання звернули увагу в прокуратурі.


Серед об’єктів, щодо яких судиться місто, — ЖК «Французький квартал-2», ЖК «Рибальський», ЖК «Русанівська гавань» і безіменний ЖК на вулиці Євгена Маланюка від Міськбудінвеста.

Нагадаємо, нещодавно суд зобов’язав забудовника ЖК Manhattan City, який добудували у 2021 році, сплатити понад 69 мільйонів гривень пайового внеску.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button