Чи припинять українські АЗС працювати першого березня?
Однак у АЗС справді лишається замало часу, щоб оновити касові апарати.
Однак у АЗС справді лишається замало часу, щоб оновити касові апарати.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 210 днів. За цей час ми опублікували 25668 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В уряді запевняють, що першого березня автозаправні станції в Україні не зупинять роботу. Однак у АЗС справді лишається замало часу, щоб оновити касові апарати.
Днями депутатка та економістка Ніна Южаніна, яка очолює Комітет Верховної Ради з податкової та митної політики, заявила, що робота АЗС зупиниться через вимогу використовувати тільки касові апарати, що формують фіскальні чеки за новою формою.
При цьому Нацбанк, податкова і Мінфін досі не затвердили новий протокол. Відповідно, автозаправкам, які продовжать користуватися старими РРО, загрожує штраф у розмірі 150% вартості проданого пального.
Джерела в Міністерстві фінансів повідомили Суспільному, що протокол, про який каже Южаніна, найближчим часом затвердять.
Директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн переконаний, що роботі АЗС нічого не загрожує.
«Ніхто не буде припиняти роботу АЗС тільки через те, що податкова або Мінфін не пропрацювали достатньо якийсь папірець. Це ж і заправка транспорту військових, і швидких, і поліції, і ДСНС. Швидше папірець зміниться, аніж ринок припинить працювати. Я не бачу тут ніяких загроз, впевнений, що чиновники свою роботу зроблять», — завив Куюн.
За його словами, бізнес сам частково був ініціатором змін у формі фіскальних чеків, але з упровадженням змін виникли проблеми, як це нерідко трапляється.
Водночас у коментарі Суспільному Южаніна наголосила, що до кінця місяця необхідно оновити майже 250 тисяч РРО відповідно до нових вимог. На її думку, вимоги слід відтермінувати ще на шість місяців.
Куюн погоджується, що для цього потрібно більше часу, ніж кілька тижнів.
«Змінюється форма чека, кілька стрічок додають, кілька приберуть. Це формальність. Але для її імплементації необхідно більше часу, ніж місяць, які надав Мінфін. Не думаю, що великою проблемою буде відтермінувати запровадження тих змін», – додав фахівець.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті