Фундаменти палацу Розумовського на Печерську законсервують
Планують також облаштувати вхідну групу з оглядовою галереєю.
Планують також облаштувати вхідну групу з оглядовою галереєю.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 288 днів. За цей час ми опублікували 26240 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фундаменти, що залишилися від палацу Кирила Розумовського, що біля Аресенальної площі в Києві, збережуть і законсервують, повідомляє Департамент охорони культурної спадщини КМДА.
Архітектурне бюро «Реставратор» вже розробило науково-проєктну документацію протиаварійних і консерваційних робіт. Проєкт також погоджено державною будівельною експертизою.
«Крім того, у планах облаштувати вхідну групу з оглядовою галереєю для окремого доступу відвідувачів до пам’ятки», — додають у Департаменті спадщини.
Фундаменти палацу кінця XVIII століття виявили у березні 2024 року. Наземна частина маєтку гетьмана Кирила Розумовського складалася з двох поверхів та була дерев’яною. Наразі лишилися тільки цегляні фундаменти з підвалами.
Споруди було передано фірмі «СОБІ» для капітального ремонту. Для нового будівництва забудовник торік почав розбирати історичні конструкції. Департамент тоді видав припис про зупинку робіт.
Юрист Дмитро Перов вважає, що проєкт насправді передбачає реставрацію пам’ятки у межах будівництва офісного центру. Він переконаний, що будівництва взагалі не має бути.
«Предметом охорони обʼєкту археології є не стіна і не фундамент, а територія (культурний шар)», — наголошує він.
Фундаменти палацу є щойно виявленим об’єктом культурної спадщини Києва. Більш того, Міністерство культури готується занести об’єкт до реєстру нерухомих пам’яток України.
Із власником будівлі підписали охоронний договір: він покладає відповідальність за збереження пам’ятки безпосередньо на балансоутримувача.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті