Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 211 днів. За цей час ми опублікували 25677 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: пресслужба КМДА

Фундаменти, що залишилися від палацу Кирила Розумовського, що біля Аресенальної площі в Києві, збережуть і законсервують, повідомляє Департамент охорони культурної спадщини КМДА.

Архітектурне бюро «Реставратор» вже розробило науково-проєктну документацію протиаварійних і консерваційних робіт. Проєкт також погоджено державною будівельною експертизою.

«Крім того, у планах облаштувати вхідну групу з оглядовою галереєю для окремого доступу відвідувачів до пам’ятки», — додають у Департаменті спадщини.

Фундаменти палацу кінця XVIII століття виявили у березні 2024 року. Наземна частина маєтку гетьмана Кирила Розумовського складалася з двох поверхів та була дерев’яною. Наразі лишилися тільки цегляні фундаменти з підвалами.

Споруди було передано фірмі «СОБІ» для капітального ремонту. Для нового будівництва забудовник торік почав розбирати історичні конструкції. Департамент тоді видав припис про зупинку робіт.

Фото: facebook.com/AmiDPerov

Юрист Дмитро Перов вважає, що проєкт насправді передбачає реставрацію пам’ятки у межах будівництва офісного центру. Він переконаний, що будівництва взагалі не має бути.

«Предметом охорони обʼєкту археології є не стіна і не фундамент, а територія (культурний шар)», — наголошує він.


Фундаменти палацу є щойно виявленим об’єктом культурної спадщини Києва. Більш того, Міністерство культури готується занести об’єкт до реєстру нерухомих пам’яток України.

Із власником будівлі підписали охоронний договір: він покладає відповідальність за збереження пам’ятки безпосередньо на балансоутримувача.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button